آیت الله علم الهدی:

ائمه ولایت مطلقه الهی هستند/ حضرت رقیه مامور انقلاب عاشورا بود

title

به گزارش Alamolhoda.com ،آیت الله علم الهدی در شب شهادت حضرت رقیه در هیئت انصار الحجه مطرح نمود :با بیان شهادت نازدانه امام حسین علیه السلام ما یک معرفت شناسی کامل نسبت به سیدالشهدا علیه السلام پیدا می کنیم . ما دو مسئله داریم که در مظالم قیام سید الشهدا مطرح می شود .
۱. وَلَیَنصُرَنَّ الله من ینصره (خداوند یاری می کند هر کس او را یاری کند )
اگر بنا بود که خداوند هر کسی که او را یاری می کند ، یاری دهد پس باید در قیام سیدالشهدا ،خدا آنان را پیروز می کرد و خاندان اهل بیت علیهم السلام به اسارت نمی رفتند.
۲. ائمه ولایت مطلقه الهی هستند.
در جریان قیام کربلا دو معصوم وجود داشتند ، هم در روز عاشورا و هم در اسارات، با اینکه می توانستند از ولایت مطلقه الهی خود برای نجات کودکان و زنان خود استفاده کنند این کار را نکردند . اگر اینطور بود، هر کسی که مخالف با اهل بیت بود تصور می کرد امام اسطوره است و اگر آن او را مورد آزار قرار دهد دچار یک بلای غیبی می شود که وجود مقدس سید الشهدا علیه السلام با قیام عاشورا این شبهه را از بین بردند .
ایشان ادامه داد :وَلَیَنصُرَنَّ الله من ینصره در این امر بود که خداوند امام حسین را باعث یک بیداری همگانی در تمام جهان کرد که باید این امر به صورت یک انقلاب نهادینه می شد تا همه ی دوران ها با الگو پذیری از قیام عاشورا مقابل ظلم بایستند و پیروز شوند و هم ولایت مطلقه الهی ائمه برای خودشان نیست ، بلکه برای گسترش دین خداست . چرا که اگر قرار بود اهل بیت از ولایت مطلقه الهی در تمام زندگی برای خودشان استفاده کنند یک امتیاز ناعادلانه ای میشد .ائمه اطهار علیهم السلام تسلیم قضای الهی هستند که وجود این نازدانه ۳ ساله شاهد این مطلب است .

عضو مجلس خبرگان رهبری اظهار داشت :شما عزیزان از حضرت رقیه سلام الله علیها فقط قصه خرابی شام را شنیدید در صورتی که وجودش در قیام کربلا یک معجزه بود . مادر حضرت رقیه سلام الله علیها در یک سالگی فرزندش از دنیا رفت و وجود مقدس حضرت رقیه به شدت به سید الشهدا علیه السلام وابسته شد که اسمش را گذاشتند فاطمه صغیره و به خاطر مورد توجه بودن ایشان برای یک بانویی که نامش رقیه بود، به او لقب رقیه دادند .وجود مقدس امام حسین دختر سه ساله شان را همراه کردند چرا که با همان سن کم او مامور انقلاب عاشورا بود .شما عزیزان باید در تلاش باشید که همراه با عشق و احساسی که دارید معرفت خودتان را نسبت به اهل بیت علیهم السلام بالا ببرید. در جایی که مصیبت کربلا مطرح می شود وقتی این دختر وارد گودی قتلگاه می شود بدن خورد شده و بی سر پدر را بر دست عمه جان زینب دید و از حال نرفت ،بلکه با گریه گفت بابا کی رگ های گردن تو را بریده است . هرکسی که آنجا بود و صوت این بچه را شنید، شروع به گریه کردن کرد و وقتی حضرت زینب دیدند که بادیه نشینان می خواهند او را به زور بلند کنند خودشان را بر روی حضرت رقیه انداختند و تازیانه خوردند که حضرت رقیه به امام حسین علیه السلام گفتند : بابا ببین عمه را دارند میزنند.

امام جمعه مشهد در پایان بیان کرد:زمانی که خاندان اهل بیت علیهم السلام در اسارت بودند کاروان به آفتاب داغ صحرا برخورد کرد و همه به خیمه ها رفتند و اهل بیت امام حسین علیهم السلام را در آفتاب داغ صحرا گذاشتند تا وقتی هوا خنک شد دوباره حرکت کنند ، صنان ملعون که نیزه ی سر بریده امام حسین علیه السلام را در دست داشت یک وقت دید که سر به طرف بیابان نگاه می کند و نمی تواند آن را تکان بدهد و وقتی آمدند به امام سجاد علیه السلام جریان را گفتند حضرت به عمه شان زینب فرمود : عمه جان بچه ها را سرشماری کن، که در آنجا متوجه شدند حضرت رقیه در بیابان تاریک جا مانده است، این ها مصیبت های قبل از خرابه شام بود که این نازدانه تحمل کردند و قیام عاشورا را زنده نگه داشتند . خدایا به عزت اولیاء ات معرفت ما را نسبت به اهل بیت علیهم السلام بالا ببر و از مجلس روضه ما روح همه ی شهدا را و مخصوصا آیت الله شاهرودی را بهره مند بگردان.
 

1399/07/02
11:00

افزودن دیدگاه جدید


امامemam
آخرین اخبار


تصاویر

آیت الله علم الهدی در دیدار با رئیس سازمان عقیدتی سیاسی کل ناجا، حجت الاسلام والمسلمین ادیانی

اقامه نماز بر پیکر حجت السلام و المسلمین حاج شیخ عبدالحمید دیانی

اقامه نماز بر پیکر شهدای مدافع حرم به امامت آیت الله علم الهدی

پاسخ به شایعات
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به آیت الله علم الهدی می باشد.