آیت الله علم الهدی:

امربه معروف و نهی از منکر عبادت خداست

title

به گزارش Alamolhoda.com ،آیت الله علم الهدی در دیدار با ستاد اجرایی امر به معروف و نهی از منکر مطرح نمود: جناب آقای ارجاعی ستاد امر به معروف و نهی از منکر را تشکیل دادند که با ابتکارات خاص اقدامات موثری را در زمینه امر به معروف انجام دادند و ساختاری را ایجاد کردند که متناسب با حریم حرم امام رضا علیه السلام است . ستاد امر به معروف و نهی از منکر در هر استانی مختص به فرهنگ آن استان است و به همین خاطر نمی توانیم ساختار های دیگر ستاد امر به معروف و نهی از منکر را از هر جایی در مشهد مقدس اجرایی کنیم . خوشبختانه ستاد مرکزی امر به معروف و نهی از منکر در شهر تهران به ریاست عالم دلسوز آیت الله صدیقی ایجاد شد که نظارت کلی بر ستاد های امر به معروف و نهی از منکر استان ها دارد .

ایشان ادامه داد: هر انسانی در درگاه خدا مسئولیتی دارد که شما عزیزان مسئولیت بسیار سنگینی در احیای امر خدا و جلوگیری از منکر در جامعه را دارید. عزیزان این کاری که شما انجام می دهید با همه کارها تفاوت دارد و هیچ مقام و قدرت و منسبی در آن نیست ، همینطور از لحاظ اقتصادی رشدی ندارد فقط منحصرا این کار امر به معروف و نهی از منکر، عبادت خداست و انگیزه خدایی دارد. این کار قائمه اش همین دو چیز است :
۱. عبادت
۲.اخلاص و قصد قربت
امام باقر علیه السلام فرمودند: امر به معروف و نهی از منکر، بهترین فریضه و بالاترین عبادت است که شما عزیزان در کار امروزتان این ویژگی ها را دارا هستید. اگر بنا باشد انسان کاری را که عبادت خداست را برای غیر خدا انجام بدهد، شرک است و فسق ایجاد می کند .شغل شما عزیزان عبادت است که باید آن را با اخلاص انجام بدهید حتی اگر حقوق و امکاناتی نباشد .

امام جمعه مشهد در پایان بیان کرد: نکته آخری هم میخواستم خدمت شما عزیزان عرض می کنم این است که میدان ستاد امر به معروف و نهی از منکر، میدان عمل است ، اگر عمل نباشد این جلسات شما به جایی نخواهید رسید ، باید در میدان باشید تا جلوی منکرات در جامعه گرفته شود، اگر در میدان عمل باشید مردم هم به عنوان طلایه داران همراه شما خواهند شد و جامعه را به سمت تعالی می برند. طلایه داران جز عناصر اصلی میدان عمل هستند که باید توجه ویژه ای به آنان شود . دشمن بر ضعف اقتصادی کشور ما جولان می دهد و می گوید مردم دیگر وابستگی به دین و مقام معظم رهبری ندارند که نیازمند کار عملی ستاد امر به معروف و نهی از منکر در این عرصه است، ما باید با قدرت و پشتوانه خدا و اهل بیت علیهم السلام این مسئولیت عملی بزرگ را انجام دهیم و با دشمنان مقابله کنیم . می توانیم از توان بسیج و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در عرصه طلایه داران استفاده کنیم تا بتوانیم به خوبی امر به معروف و نهی از منکر را انجام دهیم . همینطور با ارتباط قوی با مفلحون می توانید با دستگاه های دولتی ارتباط برقرار کنید و جلودار فساد شوید . البته مسئله ی دیگری که نیز بسیار مهم است مسئله آموزش است ، می شود با کمک حوزه های علمیه امکانات آموزشی را فراهم کنید . اگر این ۳ اصل مهم انجام بشود ستاد امر به معروف و نهی از منکر به معنای واقعی وجود خواهد داشت . انشاالله با همت شما عزیزان این ستاد وظایفش را به درستی انجام دهد و برکاتش در دنیا و آخرتتان دیده شود .
 

1399/07/16
18:00

افزودن دیدگاه جدید


امامvahdat/
آخرین اخبار


تصاویر

آیت الله علم الهدی در دیدار با علمای اهل سنت

آیت الله علم الهدی در دیدار با رئیس سازمان عقیدتی سیاسی کل ناجا، حجت الاسلام والمسلمین ادیانی

اقامه نماز بر پیکر حجت السلام و المسلمین حاج شیخ عبدالحمید دیانی

پاسخ به شایعات
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به آیت الله علم الهدی می باشد.