آیت الله علم الهدی:

مسئله وحدت، از ابتدای انقلاب بسیار برای ما ضروری و حائز اهمیت بوده است

title

به گزارش Alamolhoda.com ،آیت الله علم الهدی در دیدار با علمای اهل سنت مطرح نمود : به لطف پیغمبر اکرم همه ی مسلمانان باهم متحد شدند و با آغاز هفته وحدت، همبستگی و اتحاد بین مسلمانان ایجاد شد و دیگر دشمنان نتوانستند با مسلمانان مقابله کنند.
برادران مسئله ی وحدت از ابتدای انقلاب بسیار برای ما ضروری و حائز اهمیت بوده است ، ما فقط وحدت را شعار ندادیم بلکه بابت این امر شهدای زیادی دادیم . انقلاب اسلامی هزینه ی ۴۰ ساله داده و پای دفاع از مسلمانان ایستادگی کرده است .

ایشان ادامه داد : متاسفانه فرقه های مختلفی از شیعه و سنی به وجود آمده است که به نام شیعه انگلیسی و سنی آمریکایی است . باید مراقب این تفرقه ها باشیم و از اصل عمل به وحدت و دین ناب محمدی جدا نگردیم و نگذاریم که دشمن در عقاید و باورهای ما دست ببرد. در عرصه عقاید و باورها در حوزه کلام و فقه ،اختلافاتی وجود دارد اما نباید مانع وحدت بشود.اینکه کشوری خودش را مدافع حقوق بشر و روشنفکر تلقی کند اما در کمال بدبختی و بی فکری از اهانت به ساحت مقدس پیغمبر اکرم صلی الله علیه وآله وسلم حمایت کند، نشانه ی عجز اوست . بسیاری از کشورهای مسلمان کالاهای فرانسوی را فروشگاه‌هایشان خارج کردند و به خاطر این اهانت بزرگ، باهم متحد شدند .

عضو مجلس خبرگان رهبری اظهار داشت : غرب میداند که مقابله با مسلمانان جهان بسیار کار سختی است . اینکه در رسانه هایشان به طور مستقیم به ساحت مقدس پیغمبر اکرم توهین می کنند نشانه عجز و ناتوانی مسلمانان نیست بلکه نشان از قدرت و عظمت اسلام دارد ، قدرت های غربی امروزه اسلام را به عنوان یک خطر بزرگ تلقی می کنند و چون توان مقابله با آن را ندارند دست به توهین میزنند.

وی ادامه داد :دو عامل باعث عصبانیت شدید غرب شده است :
۱. استعمار آسیای غرب را از دست داده و مقاومت اسلامی به‌ وجود آمده است .
۲. در غرب اسلام گرایی توسعه پیدا کرده است .
اسلام امروز به عنوان یک مانع بزرگ سر راه زمین خواری و سلطه غرب است. ناسزا گویی در زمانی است که آن فرد به استیصال و ناتوانی رسیده است و این نشانگر عظمت اسلام است . در مقابل این توهین باید باهم متحد بشویم و با او مقابله کنیم .

امام جمعه مشهد در پایان بیان کرد : انشاالله شما عزیزان در خطابه هایتان و روشن بینی هایتان ، جوانان را به سمت و سوی پیغمبر سوقبدهید تا در مقابل این توهین ها ایستادگی کنند . میدان امروز ما ، میدان جنگ نرم است که افسران این جنگ در دانشگاه ها حضور دارند و باید توسط شما بزرگواران جهت دهی شوند تا خدمتگزار پیغمبر باشند و راه درست را تشخیص بدهد . امروز بیداری اسلامی در منطقه، مقاومت ایجاد کرده است . انشاالله خداوند متعال بر توفیقات شما بیافزاید و همه ما در درگاه پیغمبر اکرم رو سفید باشیم.
 

1399/08/08
20:00

افزودن دیدگاه جدید


امامemam
آخرین اخبار


تصاویر

هوانیروز، مایه افتخار نظام و سربلندی ملت است/ اقتدار ارتش، زمینه‌ساز آرامش مردم

خانواده معظم شهدا در اجر همسران شهید خود شریک هستند/جهاد مقبول شهدای حادثه حرم رضوی به برکت صبر خانواده‎های آنان است

آیت‌الله علم‌الهدی در مراسم یادواره شهدای روحانی در مدرسه علمیه عالی نواب

پاسخ به شایعات
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به آیت الله علم الهدی می باشد.