آیت الله علم الهدی:

مسئله وحدت، از ابتدای انقلاب بسیار برای ما ضروری و حائز اهمیت بوده است

title

به گزارش Alamolhoda.com ،آیت الله علم الهدی در دیدار با علمای اهل سنت مطرح نمود : به لطف پیغمبر اکرم همه ی مسلمانان باهم متحد شدند و با آغاز هفته وحدت، همبستگی و اتحاد بین مسلمانان ایجاد شد و دیگر دشمنان نتوانستند با مسلمانان مقابله کنند.
برادران مسئله ی وحدت از ابتدای انقلاب بسیار برای ما ضروری و حائز اهمیت بوده است ، ما فقط وحدت را شعار ندادیم بلکه بابت این امر شهدای زیادی دادیم . انقلاب اسلامی هزینه ی ۴۰ ساله داده و پای دفاع از مسلمانان ایستادگی کرده است .

ایشان ادامه داد : متاسفانه فرقه های مختلفی از شیعه و سنی به وجود آمده است که به نام شیعه انگلیسی و سنی آمریکایی است . باید مراقب این تفرقه ها باشیم و از اصل عمل به وحدت و دین ناب محمدی جدا نگردیم و نگذاریم که دشمن در عقاید و باورهای ما دست ببرد. در عرصه عقاید و باورها در حوزه کلام و فقه ،اختلافاتی وجود دارد اما نباید مانع وحدت بشود.اینکه کشوری خودش را مدافع حقوق بشر و روشنفکر تلقی کند اما در کمال بدبختی و بی فکری از اهانت به ساحت مقدس پیغمبر اکرم صلی الله علیه وآله وسلم حمایت کند، نشانه ی عجز اوست . بسیاری از کشورهای مسلمان کالاهای فرانسوی را فروشگاه‌هایشان خارج کردند و به خاطر این اهانت بزرگ، باهم متحد شدند .

عضو مجلس خبرگان رهبری اظهار داشت : غرب میداند که مقابله با مسلمانان جهان بسیار کار سختی است . اینکه در رسانه هایشان به طور مستقیم به ساحت مقدس پیغمبر اکرم توهین می کنند نشانه عجز و ناتوانی مسلمانان نیست بلکه نشان از قدرت و عظمت اسلام دارد ، قدرت های غربی امروزه اسلام را به عنوان یک خطر بزرگ تلقی می کنند و چون توان مقابله با آن را ندارند دست به توهین میزنند.

وی ادامه داد :دو عامل باعث عصبانیت شدید غرب شده است :
۱. استعمار آسیای غرب را از دست داده و مقاومت اسلامی به‌ وجود آمده است .
۲. در غرب اسلام گرایی توسعه پیدا کرده است .
اسلام امروز به عنوان یک مانع بزرگ سر راه زمین خواری و سلطه غرب است. ناسزا گویی در زمانی است که آن فرد به استیصال و ناتوانی رسیده است و این نشانگر عظمت اسلام است . در مقابل این توهین باید باهم متحد بشویم و با او مقابله کنیم .

امام جمعه مشهد در پایان بیان کرد : انشاالله شما عزیزان در خطابه هایتان و روشن بینی هایتان ، جوانان را به سمت و سوی پیغمبر سوقبدهید تا در مقابل این توهین ها ایستادگی کنند . میدان امروز ما ، میدان جنگ نرم است که افسران این جنگ در دانشگاه ها حضور دارند و باید توسط شما بزرگواران جهت دهی شوند تا خدمتگزار پیغمبر باشند و راه درست را تشخیص بدهد . امروز بیداری اسلامی در منطقه، مقاومت ایجاد کرده است . انشاالله خداوند متعال بر توفیقات شما بیافزاید و همه ما در درگاه پیغمبر اکرم رو سفید باشیم.
 

1399/08/08
20:00

افزودن دیدگاه جدید


سایتامام
آخرین اخبار


تصاویر

آیت الله علم الهدی در دیدار با علمای اهل سنت

آیت الله علم الهدی در دیدار با رئیس سازمان عقیدتی سیاسی کل ناجا، حجت الاسلام والمسلمین ادیانی

اقامه نماز بر پیکر حجت السلام و المسلمین حاج شیخ عبدالحمید دیانی

پاسخ به شایعات
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به آیت الله علم الهدی می باشد.