آیت الله علم الهدی:

برپایی شعائر دینی، نتیجه انقلاب فرهنگی امام صادق (علیه‌السلام) است

title


به گزارش Alamolhoda.com، آیت‌الله علم‌الهدی پیش از ظهر امروز در دیدار با اعضای ستاد برگزاری اجتماع عزاداری شهادت امام صادق (علیه‌السلام) «عزاداری صادقیون»، با بیان این‌که به توسعه و تحول در شعائر دینی و حرکت‌های ولایی نیاز داریم، اظهار کرد: نظامی به اسم نظام ولایی تشکیل دادیم که مبدأ و سرچشمه اصلی آن خود ولایت است، این نظام متصل به ولایت اهل‌بیت است.

ایشان ادامه داد: یکی از تجربیاتی که در این 40 سال داشتیم، این بوده که در همه مسائل و بحران‌هایی که برای نظام و انقلاب پیش‌آمده، این بحران‌ها را با وابستگی به ولایت و اهل‌بیت پشت سر گذاشتیم.

نماینده ولی‌فقیه به اقتدار رهبر معظم انقلاب در استکبارستیزی اشاره کرد و افزود: این‌که مقام معظم رهبری محکم در مقابل قدرت‌های دنیا می‌ایستند و از آن‌طرف، عزیزان ایثارگر ما پهپاد متجاوز را سرنگون می‌کنند، به خاطر عشق، دلدادگی و اتکای به اهل‌بیت (علیه‌السلام) است.

ایشان با یادآوری این‌که مسئله توسعه تحول در عشق و ارادت مردم به اهل‌بیت نیاز به تحول دارد خاطرنشان کرد: نمی‌شود برای تحول در شعائر دینی، نظام سنتی عزاداری را کنار زد، برنامه‌هایی مثل مراسم شهادت حضرت زهرا (سلام‌الله علیها)، شهادت امام صادق (علیه‌السلام) و نیمه شعبان، در توسعه نظام سنتی شعائر دینی ما مؤثر بوده است.

آیت‌الله علم‌الهدی با بیان این‌که در اشعار و مداحی‌ها، مسائل انقلابی وجود دارد، گفت: این شعائر ولایی مردم را در خط انقلاب می‌آورد و مردم را به عشق و اشکی که نسبت به اهل‌بیت دارند وصل می‌کند، برگزاری چنین برنامه‌هایی در مسیر همان تحولی است که در توسعه و ترویج اسلام به دنبال آن هستیم.

ایشان خطاب به دست‌اندرکاران برگزاری اجتماع عزاداران صادقیون، اظهار کرد: کسانی که زحمت می‌کشند، هم وظیفه انقلابی خودشان را انجام می‌دهند و هم اتصال خود با جریان ولایی را تقویت کردند، این کار، کار تشکیلاتی شما نیست، دل، قلب و مغز شما رابطه مستقیمی با امام صادق دارد و با تکیه بر این ارتباط، این برنامه‌ها و شعائر دینی اثرگذار است.

نماینده ولی‌فقیه در خراسان رضوی، آثار برپایی شعائر دینی را نتیجه انقلاب فرهنگی امام صادق (علیه‌السلام) دانست و افزود: انقلاب دینی ایشان همه این اثرگذاری‌ها را ایجاد کرد، شیعه جعفری است که اهل‌بیت (علیه‌السلام) را زنده نگه‌داشته، سزاوار است شعائر امام صادق جدی‌تر و وسیع‌تر برگزار شود.

ایشان اضافه کرد: در کشور ما مسؤولان غصه انجام دادن کاری را نمی‌خورند اما پس از پایان دوره مسؤولیت، غصه می‌خورند که چرا فلان کار را انجام ندادند، مسؤولیت برای شما فرصت است، از آن استفاده کنید.

* این اجتماع و عزاداری روز شنبه 8 تیرماه از میدان شهدا آغاز و تا حرم مطهر ادامه خواهد داشت.

 

1398/04/01
13:31

افزودن دیدگاه جدید


محرم/سایت
آخرین اخبار


تصاویر

آیت الله علم الهدی در شب شهادت حضرت رقیه در هیئت انصار الحجه

آیت الله علم الهدی در مراسم آیین تجلیل از خادمین هیات دهه اول محرم

آیت الله علم الهدی در روز شهادت امام سجاد علیه السلام در حرم مطهر رضوی

پاسخ به شایعات
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به آیت الله علم الهدی می باشد.