آیت الله علم الهدی

تبلیغ ضداقتضای بومی مردم، تخریب است

title


به گزارش Alamolhoda.com، آیت ‌الله علم‌الهدی ظهر امروز در دیدار با جمعی از فعالان فرهنگی و روحانیون خوزستان گفت: برداشت عمومی از آیه تبلیغ مقاومت در عرصه تبلیغ و اجرای برنامه با روحیه شجاعانه است، یعنی از قدرتی وحشت نکنید از توانمندی استکبار و توطئه دشمنان که سنگ راه تبلیغ است، وحشت نکنید.

نماینده ولی‌فقیه در خراسان رضوی افزود: خدا به رسولش دستور داده که باید رسالت خدا را تبلیغ کنی، در برابر جوسازی‌ها وحشت نکنید، کسی که برای خدا تبلیغ می‌کند از مردم و جوسازی نمی‌ترسد از خدا می‌ترسد.

وی تصریح کرد: امروز مبلغان ما از هیچ قدرتی هراس ندارند، نمی‌ترسند که مال و جان‌شان به خطر بیفتد، ولی از عملیات روانی می‌ترسند و در عرصه تبلیغ عقب‌نشینی می‌کنند.

آیت‌الله علم‌الهدی ادامه داد: جو اپوزیسیون در برابر نظام و مخالفت با نظام است و ایستادگی برابر نظام حرکت با ارزش مطرح شده و نباید جو علیه نظام شما را مورد خشیت قرار دهد.

عضو مجلس خبرگان رهبری افزود: خشیت به معنای ترس واقعی نیست، حالتی است که هیبت و صلابت کسی شخص را تحت تأثیر قرار دهد، مقابل جوسازی باید مقاومت کنید، مسلط و محکم بایستید.

نماینده ولی‌فقیه در خراسان رضوی: در مقابل جوسازی‌ها دست از کار برندارید، اگر جمع قابل توجهی بتوانند با جوسازی سبب عقب‌نشینی مبلغان شوند، جوسازی بیشتر می‌شود، اگر بتوانید جو دشمن را عوض کنید، خیلی موفق‌تر هستید.

وی تاکید کرد: در مقابل افزایش تبلیغات وهابیت، باید مظاهر اهل‌بیت(ع) را افزایش دهید، توسل و اعیاد ائمه در اجتماعات بزرگ چند هزار نفره ایجاد کنید و در یک جریان بزرگ اجتماعی مظاهر شیعه را توسعه دهید.

آیت‌الله علم‌الهدی ضمن اشاره به اینکه آسیب‌های اجتماعی در کل استان‌های کشور وجود دارد، ورود به آسیب‌های اجتماعی از طریق موعضه را بی‌کاربرد خواند و خاطرنشان کرد: فرد آلوده از تنها چیزی که بدش می‌آید نصیحت است، این فرد گرفتار، خواسته‌اش همان آسیب اجتماعی بوده، موعظه حرکت مخالف خواسته او است و از اول در مقابلش موضع‌گیری می‌کند.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی متذکر شد: شخص گرفتار در آسیب اجتماعی وابسته شده و از نصیحت انزجار دارد، بخشی از آسیب‌های اجتماعی ارادی و بخشی غیرارادی است که درمان‌های روحی و روانی نیاز دارد و باید تخصص کسب و از آن طریق تبلیغ کنید.

وی مقابله با آسیب‌های اجتماعی را نیازمند برنامه و نقشه دانست و افزود: برنامه متناسب با شرایط محیط است و تبلیغات خشک اثر ندارد، بلکه باید سیستم تبلیغاتی ما منعطف باشد.

آیت‌الله علم‌الهدی حضور روحانی و مسجد را پایگاه تبلیغ دانست و گفت: باید از شگردهای مختلف متناسب با موقعیت و فرهنگ مردم و منطبق با طبیعت بومی استفاده کنید تا موفق می‌شوید.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی تاکید کرد: اگر تبلیغ را ضداقتضای بومی مردم انجام دهیم، تخریب است نه تبلیغ، حرف اول را در تبلیغ انعطاف می‌زند.

وی ورود به تعامل را در آسیب‌های اجتماعی مهم ذکر کرد و ادامه داد: اولین حرکت پدافند است، مبارزه و نهی از منکر کنید، ولی طوری که با فرهنگ بومی مردم درست دربیاید اگر آشنا نباشید اثر عکس دارد.

آیت‌الله علم‌الهدی جوهره اصلی انسان در تبلیغات را خلوص و نوکری امام زمان(عج) دانست و افزود: در این شرایط خدا کمک می‌کند، به فکر قدرت برنامه‌ریزی و به عملیات انسان هم قدرت تأثیر می‌دهد، اگر خلوص نداشتیم موفق نمی‌شویم، چون توجه و عنایتی از پرودگار نمی‌شود.

 

1397/11/25
11:59

افزودن دیدگاه جدید


امامemam
آخرین اخبار


تصاویر

هوانیروز، مایه افتخار نظام و سربلندی ملت است/ اقتدار ارتش، زمینه‌ساز آرامش مردم

خانواده معظم شهدا در اجر همسران شهید خود شریک هستند/جهاد مقبول شهدای حادثه حرم رضوی به برکت صبر خانواده‎های آنان است

آیت‌الله علم‌الهدی در مراسم یادواره شهدای روحانی در مدرسه علمیه عالی نواب

پاسخ به شایعات
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به آیت الله علم الهدی می باشد.