آیت الله علم الهدی:

حصر، راه نجات سران فتنه بود/رهبر انقلاب چند ماه قبل از فتنه 88 آن را پیش‌بینی کردند

title


به گزارش Alamolhoda.com، آیت‌الله علم‌الهدی ظهر امروز در نشست "حماسه انقلابی 9 دی" در محل مدرسه علمیه عالی نواب مشهد اظهار داشت: در محفلی که به‌مناسبت تجدید خاطره سالروز دفاع عظیم از مقام ولایت و رهبری در یک حرکت خودجوش وسیع مردمی در 9 دی سال 1388 صورت گرفته است، شاهدیم این خاطره نه‌تنها هر سال تجدید می‌شود بلکه عرصه وابستگی ما به مقام ولایت و رهبری روز به روز تزاید پیدا کرده است.

قدرت نظام از وابستگی مردم به ستون خیمه نظام مقام ولایت رهبری است

نماینده ولی‌فقیه در استان خراسان‌رضوی گفت: قدرت نظام از وابستگی مردم به ستون خیمه نظام که مقام ولایت رهبری است سرچشمه می‌گیرد و خار زهرآگینی در چشم دشمنان اسلام و پیامبر(ص) به‌ویژه استکبار جهانی است.

آیت‌الله علم‌الهدی ادامه داد: مسئله 9 دی تنها یک خاطره نیست، بلکه تجدید یک عهد و میثاقی است برای هرسال و هر روز ما و یا یک تحلیل و بررسی است نسبت به ارزیابی آن واقعیتی که در محور روز 9 دی و حرکت خود‌جوش مردم چند‌میلیونی آن روز در سراسر کشور صورت گرفت؛ وضعیت امروز را باید با آن روز مقایسه کرد که آیا در مقام حمایت از ولایت فقیه مردم ما در همان عرصه و اقتدار آن روز هستند یا خدای نکرده دچار ریزش شده یا همان‌طور که انتظار می‌رود روزافزون شده و تشدید بیشتری داشته است.

وی افزود: با توجه به موقعیت در روایتی از وجود مقدس حضرت سیدالشهدا(ع) آمده است دو نکته وجود دارد؛ اول اینکه بیناترین بصیرت‌ها و بینش‌ها، آن بینش و بصیرتی است که راه خود را در خیر پیدا و نفوذ در خیر کند؛ راه آن بصیرت و بینش، وجود مذهب یعنی خط بصیرت و بینش است و این دلالت می‌کند که هر انسانی در زندگی برای بینش خود دارای خطی است؛ یعنی بینش‌ها هدفمند است.

امام‌جمعه مشهد تصریح کرد: مسئله روشنگری جامعه و بیدارسازی مردم هم نسبت به واقعیت‌های موجود جامعه و هم نسبت به تکالیفی که در عرصه اجتماع با این واقعیت‌های موجود دارند، هدف اصلی حضرت سیدالشهدا(ع) در همه حرکت‌ها و رخدادها بود؛ چه حرکت‌های انقلابی و چه در حرکت‌های امامت‌گونه که انسان‌ها را با کلام و رهنمود خود هدایت می‌کرد؛ امام همام راه هدایت و راه ارشاد و بیدار شدن مردم را بصیرت معرفی می‌کند.

حماسه 9 دی نقطه عطفی در تاریخ ملت و امت

نماینده ولی‌فقیه در استان خراسان‌رضوی با اشاره به فتنه 88 و نهم دی خاطرنشان کرد: حرکت خودجوش مردم در 9 دی نقطه عطفی در تاریخ ملت و امت در جهت حمایت از دین و ولایت معصومین(ع) و ولایت فقیه به‌وجود آورد که در این جریان خیری وجود داشت و آن خیر هم فتنه‌شناسی و مسئله فتنه‌شناسی در خط اجرایی دشمن بود؛ مردم ما فتنه را کاملاً تشخیص دادند و این تجربه و شناخت، خیر ایجاد کرد.

آیت‌الله علم‌الهدی ابراز کرد که در آبان سال 87 مقام معظم رهبری در دیدار با دانش‌آموزان و دانشجویان تأکید فرمودند: من به سیاسیون سفارش می‌کنم تا مبادا در زمین دشمن بازی کنند چون اگر در زمین دشمن بازی کنند چه برنده شوند و یا بازنده به‌نفع دشمن و به‌ضرر ملت و این امت خواهد بود

رهبر انقلاب چند ماه قبل از فتنه ?? آن را پیش‌بینی کردند

وی گفت: در آبان سال 87 هیچ خبری از انتخابات سال 88 نبود اما ایشان با بصیرت قوی خود در آن زمان این نکته را گوشزد کردند که دشمن در حال طراحی فتنه جدیدی است و عوامل اجرایی این فتنه جدید عناصر، اشخاص و جریان‌های سیاسی هستند که می‌خواهند وارد میدان سیاست در یک حرکت سیاسی شوند.

وی افزود: از اینجا متوجه می‌شویم که مبدأ فتنه دشمن است اما مجرای فتنه در رگه‌های جامعه است یعنی محل اجرای فتنه در جریان‌های سیاسی، فرهنگی، اقتصادی و فرهنگی در جامعه است؛ در سال 88 دشمن برای فتنه برنامه‌ریزی و توطئه کرده اما اجرای برنامه را از داخل جامعه شروع کرد.

نماینده ولی‌فقیه در استان خراسان‌رضوی با اشاره به خواص و عوام جامعه خاطرنشان کرد: خواص، دشمن‌شناس‌اند و نقشه دشمن را زودتر از سایرین نیز متوجه می‌شوند اما آن عاملی که جلوی بصیرت خواص را می‌گیرد مسئله خودخواهی، خودپسندی و منفعت‌طلبی است.

هدف فتنه 88 مقابله با رهبری و کاهش نفوذ رهبری

آیت‌الله علم‌الهدی تصریح کرد: از مسائل پشت پرده فتنه ?? قبل انتخابات قرار شد یا خاتمی با موسوی کاندید شوند و دیگری حمایت کند و آقای خاتمی کاندید شد اما قرارداد بهم خورد و موسوی کاندید شد. او در مصاحبه با روزنامه لوموند فرانسه برنامه های رئیس جمهور راتوضیح داد و خبرنگار گفت برخی برنامه ها در قدرت رئیس جمهور نیست و در اختیار رهبری است و موسوی گفت اگر یک رئیس جمهور توانمند باشند وبتواند مردم را به خیابانها بکشاند اختیارات رهبری را در حد ماده ??? قانون‌اساسی محدود کند میشود

این مصاحبه شروع فتنه و نشاندهنده هدف دشمن در مقابله با رهبری و کاهش نفوذ رهبری بود که خواص عامل اجرایی این فتنه شدند

وی اظهار داشت: این فتنه تنها مختص به سال 88 نبود و امروز هم فتنه قوی‌تر وجود دارد و توطئه دشمن تمام نشده و مقام معظم رهبری هم در فرمایشات اخیر فرمودند دشمن در سال 97 به‌دنبال مقدماتی است که از این مقدمات برای فتنه سال 98 نتیجه بگیرد دشمن می‌خواهد وارد عرصه‌ای شود که دقیقاً فتنه 88 را در سال 98 تجدید کند. دشمن بیدار است لذا ما هم باید از نظر موضع‌گیری بیدار و هوشیار باشیم تا جریان‌های مختلف تحت عناوین مختلف ما را از ایستادگی و حمایت از انقلاب و نظام و ستون این انقلاب منصرف نکنند و لازمه آن بصیرت و در صحنه بودن است.

ضربه خواص بی بصیرت به انقلاب

مردم متدین و متعبد میفهمند نقطه هدفی فتنه دشمن کجا است و آخرش قرار است چه بشود، این قصه قصه ی امروز جامعه ما است، خواص ما دشمن شناس هستند اما زاویه دار بودن با رهبری و ولایت و منفعت طلبی و قدرت طلبی شان سبب اقدامشان علیه انقلاب و ولایت میشود و این ضربه خواص بی بصیرت است. اینها تجربیات فتنه ?? است

حصر راه نجات سران فتنه بود

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی با بیان این که حصر خانگی عقوبت سران فتنه نبود بلکه راه نجات آن ها بود، گفت: سران فتنه از روز اول حرکت های لاییک و ضد مردمی داشتند و با دادن 17 بیانیه، کشتن افراد، خونریزی، آشوپ و تخریب اموال مردم را به عهده گرفتند و نظام مقتدر باید این ها را تحویل دادگاه می داد تا به جرم این جنایت ها محامه می شدند اما شورای عالی امنیت ملی این ها را در حصر خانگی قرار داد.

وی افزود: حصر حفاظت از سران فتنه است و اگر روزی این حصر بعد از چند سال پایان یابد باید این سران فتنه تحویل دادگاه شوند تا به جرم و جنایت هایی که مرتکب شدند، محاکمه شوند

 

1397/10/06
10:35

افزودن دیدگاه جدید


سایتامام
آخرین اخبار


تصاویر

آیت الله علم الهدی در دیدار با دکتر نوحی به همراه جمعی از معاونین و هیئت رئیسه دانشگاه علوم پزشکی استان خراسان رضوی

آقای مهندس روشنک به اتفاق سرمایه گذاران طرح پیرامون اطراف حرم مطهر با آیت الله علم الهدی دیدار کردند

آیت الله علم الهدی در سالروز شهادت امام جواد علیه السلام در حرم مطهر رضوی

پاسخ به شایعات
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به آیت الله علم الهدی می باشد.