آیت الله علم الهدی:

امیدواریم خداوند این تلخ‌کامی را برای شما جبران کند

title


به گزارش Alamolhoda.com، آیت‌الله علم‌الهدی در پیامی که به مناسبت رحلت بانوی عظیم‌الشأن اسلام، حضرت خدیجه (علیها سلام) صادر شد، با خانواده جان‌باختگان ویروس کرونا ابراز همدردی کرد.

متن پیام به این شرح است:

ضمن عرض تسلیت به مناسبت رحلت جان‌گداز بانوی عظیم‌الشأن اسلام حضرت خدیجه (علیها سلام)، درگذشت جان‌گداز عزیزان ما در چنگ این ویروس منحوس که متأسفانه با سبک غیر مناسبی این عزیزان از دست خانواده‌ها رفتند و در عرصه عالم برزخ قرار گرفتند، به بازماندگان محترم و داغ‌دیدگانی که این عزیزان را از دست دادند، تسلیت عرض می‌کنم.
البته این مسئله خیلی ناگوار بود، اجل مربوط به اراده و علم پروردگار است، واقعیتی است که وقتی اجل فرابرسد عزیز انسان از دست می‌رود، هر مرگی علتی می‌خواهد، این عزیزان در واقع اجلشان به سر آمده بود و از دست رفتند، امیدواریم در آن دنیا غرق در نعمت پروردگار در زندگانی خوش و خرمی قرار بگیرند.
معمولاً مراسم تشییع، ختم و یادبود برای تسلی خاطر بازماندگان داغ‌دیده است، این‌ها داغ دیدند و رنجیده شدند والا این‌ها در روح آن میت جز خیرات و مبراتی که در این مراسم یادبود صورت می‌گیرد، اثر دیگری ندارد.
حضور جمعیت، تسلیت‌ها و دلداری‌ها مربوط به بازماندگان است اما برای خانواده‌هایی که در نتیجه این بیماری، عزیزانشان را از دست دادند خیلی ناگوار بود چون رنج داغ‌دیدگی و تلخی داغ در کامشان باقی ماند و مراسمی موجب تسلی و دلداری آنان نشد، خیرات و مبرات را در هر شرایطی می‌توانند برای عزیزانشان انجام دهند اما آنچه مهم بود این بود که مراسمی به آنان تسلی و دلداری نداد؛ امیدواریم خداوند متعال برای همه شما این تلخی داغ را هموار کند.
در جامعه دینی و ایمانی ما این داغ تا اندازه‌ای آن‌چنان‌که در یک جامعه لائیک و بی‌دین دردآور و رنج‌آور هست، در جامعه ما نیست، عزیزان شما از دنیا رفتند، در قضایای تجهیز، تغسیل و تدفین علمای حوزه شرکت کردند، اگر عزیزان شما به‌صورت عادی از دنیا رفته بود، یک غسال عزیزان شما را غسل می‌داد اما الآن عنصر اهل جهاد، زهد و عالم عزیز شما را غسل داد، کفن کرد و تجهیز او به دست یک عالم و فاضل انجام گرفت که باید برای شما آرامش‌بخش باشد.
زندگی تلخی و شیرینی‌اش باهم است و امیدواریم این تلخ‌کامی ناهمواری که برای شما به وجود آمده است، خداوند این تلخی را با شیرینی خاصی در زندگی شما جبران کند، سلامتی و عافیت را در زندگی شما زوال نیاورد و بقیه عزیزان شما در عافیت، خوشی و سلامتی برای شما باقی بمانند.

 

1399/02/15
15:00

افزودن دیدگاه جدید


امامسایت
آخرین اخبار


تصاویر

آیت الله علم الهدی در همایش جهادگران سلامت بسیج جامعه پزشکی در ۱۱تیرماه

آیت الله علم الهدی در آیین رونمایی از کتاب سبک زندگی اسلامی در بنیاد پژوهش های اسلامی آستان قدس رضوی به تاریخ 9 تیرماه

آیت‌الله علم‌الهدی در دیدار با مسؤولان ادوار جبهه فرهنگی دانشگاه پیام نور مشهد(تشکل‌های انقلابی)

پاسخ به شایعات
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به آیت الله علم الهدی می باشد.