آیت الله علم الهدی:

شرکت در انتخابات، استفاده از حق تعیین سرنوشت است

title


به گزارش Alamolhoda.com، آیت‌الله علم‌الهدی پیش از ظهر امروز با حضور در مسجد بناهای مشهد، در جشن ملی انتخابات شرکت کرد و رأی خود را به صندوق انداخت.
ایشان ضمن تشکر از اصحاب رسانه برای پوشش این حماسه ارزشمند و رساندن اخبار آن به مجامع جهانی، اظهار کرد: از عزیزان ایثارگر و زحمت کشی که به‌طور شبانه‌روز در اجرای انتخابات کمک می‌کنند نیز تشکر می‌کنم.
نماینده ولی‌فقیه در خراسان رضوی ادامه داد: انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری ، تا آنجایی که برای ما محسوس و ملموس است، با هیجان عمومی و استقبال مردم روبرو هست، مردم نیز به‌عنوان وظیفه شرعی و حق خود در انتخابات شرکت می‌کنند.

ایشان اضافه کرد: افرادی که متدین و ملتزم به شرع مقدس هستند به‌عنوان یک واجب شرعی باید در انتخابات شرکت کنند که این فریضه ارزشمند را برادران و خواهران مکلف ما انجام می‌دهند اما کسانی هم که التزام شرعی و دینی ندارند ولی یک ایرانی غیرتمند هستند باید بدانند مسئله مشارکت سیاسی و رأی در انتخابات برای آنان یک حق است.
آیت‌الله علم‌الهدی یادآور شد: انتخابات حقی هست که اگر استفاده نکردند، این‌طور نیست که رها شود و کنار گذاشته شود، اگر آنان استفاده نکردند، دیگران از حق آنان استفاده می‌کنند و برای آنان سرنوشت تعیین می‌کنند که شاید این تعیین سرنوشت برای دیگران که در انتخابات شرکت نکردند، مطلوب آنان نباشد.

ایشان تصریح کرد: اگر برخی ملتزم به تکالیف شرعی نیستند، به‌عنوان استفاده از حق تعیین سرنوشت خود باید در انتخابات شرکت کنند، امیدواریم عزیزان بتوانند به نمایندگان بسیار حاذق، کارآمد، شجاع، مؤمن و انقلابی و در خبرگان به فقیه مجتهد و عادلی که در سرنوشت رهبری نظام صاحب نقش است، رأی دهند.
عضو مجلس خبرگان رهبری اضافه کرد: خداوند متعال این واجب شرعی را از همه عزیزانی که شرکت کردند قبول کند و مشکلات این کشور به‌خصوص در مسائل اقتصادی و معیشتی، با حرکت‌ها و نظارت جهادی یک مجلس مؤمن و انقلابی حل شود.

 

1398/12/02
22:22

افزودن دیدگاه جدید


سایتامام
آخرین اخبار


تصاویر

آیت الله علم الهدی در دیدار با دکتر نوحی به همراه جمعی از معاونین و هیئت رئیسه دانشگاه علوم پزشکی استان خراسان رضوی

آقای مهندس روشنک به اتفاق سرمایه گذاران طرح پیرامون اطراف حرم مطهر با آیت الله علم الهدی دیدار کردند

آیت الله علم الهدی در سالروز شهادت امام جواد علیه السلام در حرم مطهر رضوی

پاسخ به شایعات
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به آیت الله علم الهدی می باشد.