آیت الله علم الهدی:

مسجد متعلق به مردم است، اداره آن به دست مردم باشد

title


به گزارش Alamolhoda.com، آیت‌الله علم‌الهدی در دیدار با کارکنان مرکز رسیدگی به امور مساجد خراسان، با بیان این‌که امروز آبادانی مساجد را در گرو عملکرد شما عزیزان میدانیم، اظهار کرد: آثار فعالیت شما در خانه‌های خدا ظهور پیدا می‌کند و کانون فعالیت‌های ارزشمند و قیمتی شده است.
ایشان ادامه داد: تا قبل از انقلاب، مساجد ملک اشخاص بود اما بعد از انقلاب که ساختار تشکیل مساجد ایجاد شد، مساجد از ملک شخصی خارج و در اختیار خود مردم قرار گرفت.

نماینده ولی‌فقیه در خراسان رضوی افزود: مساجد با همه دستگاه‌ها متفاوت است، مسجد جریانی نیست که بخواهد با آن به‌صورت تشکیلاتی برخورد کرد، نهاد مسجد متعلق به مردم است و اداره آن نیز به دست مردم انجام می‌شود.
ایشان با اشاره به مدت فعالیت حجت‌الاسلام وفایی در مرکز رسیدگی به امور مساجد خراسان، خاطرنشان کرد: آقای وفایی تمام وقتشان را روی مدیریت مرکز امور مساجد گذاشتند که دوره فعال و با اهمیتی بود؛ از سرمایه‌های بزرگ مدیریتی آقای وفایی، رفق، اخلاق نرم و تواضع خاص ایشان بوده که خواه‌ناخواه با همه همکاران ایجاد صمیمیت می‌کردند.

آیت‌الله علم‌الهدی اضافه کرد: منطقه بندی که در مساجد استان ایجاد شد، کار بسیار خوبی است که می‌تواند در فعالیت مساجد، سازمان‌دهی شکل دهد
ایشان به سابقه موفق مدیریتی حجت‌الاسلام مهدوی ارفع نیز اشاره و بیان کرد: آقای مهدوی فرد نخبه و با تجربه‌ای در مدیریت هستند و سابقه مدیریت موفقی داشتند که حضورشان در امور مساجد، استفاده از ظرفیت و توانمندی ایشان است.
عضو مجلس خبرگان رهبری یادآور شد: امیدواریم با حسن ابتکار و خلاقیت آقای مهدوی، مجموعه امور مساجد بهتر از قبل نقش‌آفرینی خود را ایفا کنید.
ایشان با تأکید بر این‌که کار در مرکز رسیدگی به امور مساجد، معبد سازی برای خداست و بزرگ‌ترین نوکری عبادت خدا در همین مساجد هست که شما انجام می‌دهید، تصریح کرد: برخی جریان‌های سیاسی مردم را فقط عنصری تابع فرض کردند که حق اظهار نظر ندارند اما در مورد مساجد این‌طور نیست، اگر مردم خواستند در جایی نقش داشته باشند، تنها کارشان کار و عملیات نیست، نقش نظر دهی و شرکت در تصمیم‌گیری و فعالیت دارند.

آیت‌الله علم‌الهدی گفت: عزیزان در امور مساجد دقت کنید که با ائمه جماعات و هیأت امنا برخورد همکار و همیار داشته باشید.
در پایان این دیدار، حجت‌الاسلام مجتبی مهدوی ارفع به‌عنوان مدیر مرکز رسیدگی به امور مساجد خراسان معرفی و از زحمات حجت‌الاسلام وفایی تقدیر شد.


1397/01/19
22:40

افزودن دیدگاه جدید


سایتامام

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به آیت الله علم الهدی می باشد