آیت الله علم الهدی:

ذکر مصیبت مجازی به ساحت باب‌الحوائج (علیه‌السلام)

title


به گزارش Alamolhoda.com، آیت‌الله علم‌الهدی در شب شهادت باب‌الحوائج، به‌صورت مجازی ذکر مصیبت و توسل به ساحت مقدس حضرت موسی بن جعفر (علیه‌السلام) برگزار کرد.
متن روضه و ذکر مصیبت به این شرح است:

با توجه به موقعیتی که در این زمان پیش‌آمده و تشکیل اجتماعات موجب نشر این بیماری خطرناک ] ویروس کرونا[ می‌شود، در داخل منزل در جمع عزیزان و فرزندانم متذکر مصائب امام هفتم (علیه‌السلام) هستم به امید این‌که مورد توجه همه دوستان و شیعیان اهل‌البیت که در فضای مجازی استفاده می‌کنند، قرار بگیرد.
هنگامی‌که هارون ملعون به‌قصد سفر حج به مدینه آمد، دستور داد امام هفتم را در شهر مدینه دستگیر کردند، در یک حالت بسیار جان‌گداز و رقت‌بار، وجود مقدس امام هفتم در حرم پیغمبر مشغول زیارت بودند، مأمورین رفتند، ردا را به گردن نازنین آن حضرت انداختند و جوری که ردا را کشیدند و آن حضرت را کشان‌کشان از مسجد بیرون بردند، گردن نازنین آن جناب مجروح شد و دم در مسجد حضرت را بر هودجی نشاندند و به‌طرف عراق به راه افتادند.
بر اساس دستور هارون ملعون، بنا شد حضرت را در زندان هاشمیه کوفه زندانی کنند، زندانی که سلول‌های آن 40 پله زیر زمین می‌رفت، در واقع یک سیاه‌چال 15 متری بود، وقتی حضرت را به‌طرف کوفه آوردند و نزدیک شهر کوفه رسیدند، به والی کوفه خبر دادند، دستور داد حضرت را نیمه‌شب وارد کنند.
قبلاً حاکم کوفه، غلامی که محرم اصرارش بود، او را در داخل زندان و سیاه‌چال فرستاد، گفت در آنجا بایست و وقتی امام هفتم وارد می‌شوند به حالت ایشان توجه کن، وجود مقدس امام هفتم را در نیمه‌شب وارد شهر کوفه کردند، به زندان هاشمیه رساندند، حضرت را پله به پله پایین آورد، غلام حاکم کوفه که در داخل زندان ایستاده بود، دید که حضرت نگاهی به ابزار شکنجه داخل زندان کردند، دست‌ها را بلند کردند و فرمودند «خدایا تو می‌دانی همیشه من از تو درخواست داشتم مقام فراغتی را برای عبادت من فراهم کنی، آن مکان فراغت را فراهم کردی، تو را ستایش و حمد می‌کنم».
امام هفتم زندان را موجب شکر خودش قرار داد، به زندان شکر کرد یا شکنجه‌هایی که به حضرت وارد می‌کردند؟ شکر حضرت برای یک مکان فراغت بود اما این مکان فراغت برای حضرت به چه قیمتی تمام شد؟

ابوالعطاهیه آهنگ‌ساز معروفی بود که آهنگی برای هارون ساخت، هارون بسیار خوشش آمد و به او گفت «غیر از خلافتم هرچه از من بخواهی به تو می‌دهم در مقابل آهنگی که ساختی»، ابوالعطاهیه از شیعیان امام صادق (علیه‌السلام) و موسی بن جعفر بود، دوباره از هارون اقرار گرفت هرچه بخواهی به من خواهی داد، گفت بله، گفت من امامی دارم که در زندان تو گرفتار است، خواسته من این است که امام من را از زندان آزاد کنی.
هارون سخت غضبناک شد اما به او گفته بود هرچه تو بخواهی به تو می‌دهم، گفت خواسته‌ات را برآورده می‌کنم اما یک شبانه‌روز به من فرصت بده، ابوالعطاهیه، بعد از 24 ساعت آمد جلوی زندان به این امید که آقایش از زندان خارج می‌شود، یک‌مرتبه دید 4 غلام، بدن آقایی را روی تخت پاره در زندان حمل می‌کنند؛ او تعجب کرد چرا بدن را مقابل او گذاشتند، همین‌که ردا را از روی بدن برداشتند، دید بدن مسموم موسی بن جعفر (علیه‌السلام) است.
این‌که وجود مقدس موسی بن جعفر را «ذِی السَّاقِ الْمَرْضُوضِ» گفتند، این رضه قبل از این‌که این عنوان برای ایشان گفته شود، در سیره اهل‌بیت سابقه داشت؛ وقتی اهل‌بیت را به شام آوردند، یزید بن معاویه ملعون دستور داد یک روزی تمام سرداران و فرماندهان لشکر عمر سعد بیایند، کارهایشان را بگویند و جایزه‌شان را بگیرند، این‌ها جنایاتی که در کربلا انجام داده بودند، می‌گفتند و جایزه می‌گرفتند.
یک‌مرتبه یزید دید 10 نفر آمدند گفتند جایزه ما را بده، گفت مگر شما 10 نفری چه کردید که من جایزه شما را بدهم؟ گفتند «ما سوار بر اسب شدیم و استخوان‌های سینه حسین را زیر سم اسب ساییدیم»، این عنوان مرضوض و لغت رضه سابقه‌اش مال آنجاست که این‌ها ادعا کردند استخوان‌های سینه سیدالشهدا را زیر سم اسب ساییدند.

 

1398/12/29
00:14

افزودن دیدگاه جدید


سایتامام
آخرین اخبار


تصاویر

آیت الله علم الهدی در دیدار با دکتر نوحی به همراه جمعی از معاونین و هیئت رئیسه دانشگاه علوم پزشکی استان خراسان رضوی

آقای مهندس روشنک به اتفاق سرمایه گذاران طرح پیرامون اطراف حرم مطهر با آیت الله علم الهدی دیدار کردند

آیت الله علم الهدی در سالروز شهادت امام جواد علیه السلام در حرم مطهر رضوی

پاسخ به شایعات
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به آیت الله علم الهدی می باشد.