آیت الله علم الهدی:

مبتکر بودن و خسته نشدن، لازمه قوی شدن/ نمود اصلی انقلاب ما در منطقه و دنیا است

title


به گزارش Alamolhoda.com، آیت‌الله علم‌الهدی ظهر امروز در گردهمایی دانشجویان و فعالان فضای مجازی خراسان رضوی، ضمن تبریک آغاز دهه فجر و سالروز ورود امام راحل به کشور، اظهار کرد: بر اساس آنچه خداوند می‌فرماید حضرت موسی ایام‌الله را به قومش نوید بدهد، امروز به‌عنوان یک یوم‌الله، تذکر امروز است.
ایشان با بیان این‌که انقلاب اسلامی، نمایش قدرتی از قدرت پروردگار بود که برای ما ثابت می‌کند تا این پهنه قدرت باید قوی شویم و قوت پیدا کنیم، ادامه داد: این‌که رهبری فرمودند باید قوی شویم و شما این همایش را تحت این عنوان مطرح کردید، تا کجا قوی شویم؟ تا آنجایی که این قدرت وجود دارد باید قوی شویم و این قدرت نیز قدرت نامحدود است و این عرصه قدرت خداست.
نماینده ولی‌فقیه در خراسان رضوی با تأکید بر این‌که میدان قوی شدم ما تا عرصه قدرت خداست، گفت: می‌توانیم در عرصه اقتصادی، فرهنگی، سیاسی و در همه جریان‌ها و عرصه‌ها قدرت پیدا کنیم، میدان قوی شدن ما تا عرصه قدرت خداست به خاطر آن‌که ما بنده خدا هستیم و برای بنده سازی برای خدا انقلاب کردیم، این اوج قوی شدن ما هست ازاین‌رو هیچ مانعی سر راه قوی شدن ما وجود ندارد و باید در همت ما در مسئله قوی شدن تا این عرصه پیش برویم.

دو برداشت از پیروزی و تداوم انقلاب اسلامی

ایشان با بیان این‌که در شروع نهضت امام بزرگوار، تبدیل‌شدن آن به انقلاب و پیروزی آن در 22 بهمن 57، برداشت‌های مختلفی در مورد انقلاب وجود داشت، خاطرنشان کرد: یک برداشت خاص بود که خود امام و عزیزان وابسته به امام داشتند و بقیه این برداشت را نداشتند، یک برداشت هم دشمنان ما داشتند؛ آمریکا حساب می‌کرد ما فقط برای این‌که نظام شاهنشاهی را از بین ببریم انقلاب کردیم، شاه و دار و دسته‌اش را بیرون کنیم، تشکیل حکومت می‌دهیم، حکومت را نمی‌توانیم اداره کنیم، آنان نفوذ می‌کنند، حکومت را از ما می‌گیرند و یک مزدور دیگر سرکار می‌گمارند، این پیروزی را زمینه‌ای برای تعویض نیرو و روی کار آوردن یک مزدور دیگر می‌دیدند.
آیت‌الله علم‌الهدی اضافه کرد: برخی نیز معتقد بودند حکومتی تشکیل می‌شود و حکومت تازه‌نفس بهتر از حکومت گذشته خدمت می‌کند، عده‌ای متدین نیز معتقد بودند سلطه شیطانی از سر مردم برداشته می‌شود و حکومت آسمانی مبتنی بر دین بر مردم حاکم می‌شود، این مهم‌ترین برداشتی بود که نیروهای متدین در انقلاب داشتند اما اصل برداشت انقلاب را خود امام و نزدیکان ایشان داشتند.

حذف خدا از زندگی بشر در مدرنیسم

ایشان به نتیجه 2 قرن سلطه مدرنیته بر دنیا اشاره کرد و افزود: بیش از 2 قرن در دنیا مدرنیته ثابت کرده که خدا در زمین کاره‌ای نیست و اعتقاد و باورمندی خدا در کره زمین دیگر کاری نمی‌کند، مدرنیسم به این جمع‌بندی رسید خدا باید از زندگی بشر حذف شود و اندیشه خدا به‌صورت یک عامل پیشرفت و عامل عقب‌گرد زندگی انسانی و افیون ملت‌ها درآمد، محصول مدرنیست که سوسیالیم و لیبرالیسم است، اولی افیون ملت‌ها و دومی عامل پیشرفت و رشد زندگی بشر است، یعنی حذف خدا از کره زمین.
عضو مجلس خبرگان رهبری بیان کرد: کره زمین در رقابت سلطه گری بین امپریالیسم غرب و شرق قرارگرفته بود، انقلاب مقدس اسلامی ما در این شرایط که همچون معجزه پیامبرگونه است، این بود که با یک انقلاب، خدا و دین حذف‌شده از عرصه مدیریت و زندگانی انسانی را به‌صورت یک دکترین مدیریت سیاسی در دنیا حاکم کنند که دنیای خسته شده از مدرنیته به پناه این دکترین بیایند، این اصل انقلاب ما بود؛ آنچه باید به‌عنوان دستاورد 40 سال انقلاب نام ببریم این است که خدای حذف‌شده در زندگی انسان‌ها به‌وسیله یک دکترین سیاسی و مدیریت زندگی بشر در این 40 سال، خودش را ثابت کرد.
ایشان با بیان این‌که «باید قوی شویم»، یک باید خیلی گسترده‌تر است، گفت: نظام و انقلاب ما مبتنی بر ایدئولوژی است، بایدی که از طرف رهبر ایدئولوژی ما مطرح‌شده، باید قوی شدن است که نمی‌شود آن را تنها در اقتصاد و سیاست منحصر کرد.

آیت‌الله علم‌الهدی تصریح کرد: این اصل را قبول کنیم جمله‌ای که شهید مطهری از امام راحل نقل کرده بودند که متوسل شدم به وجود اقدس امام زمان و تصمیم گرفتم بیایم، این را ثابت می‌کند پشت همه تدبیرهای خود امام، سیاست‌گذاری‌ها و تدبیرهای حکیمانه مقام معظم رهبری و شجاعت و ایثارگری‌های رزمندگان و ایثارگران ما و از همه بالاتر مقاومت فوق‌العاده ملت و مردم ما، سر انگشت وجود مقدس امام زمان است.

تا کجا قوی شویم؟

ایشان به شهادت شهید سپهبد سلیمانی اشاره کرد و ادامه داد: خداوند برای نشان دادن حد قوی شدن ما، تابلویی نصب کرد و آن، تابلوی شهید حاج قاسم سلیمانی بود، شهادتی که پیش آمد، سرنوشت این شهید بود اما به این شکلی که به وجود آمد و نفوذی که حضرت بقیه‌الله در دل‌ها کردند و به دنبال این شهادت راه انداختند، در واقع نصب یک تابلوی عملی در کنار بیانیه گام دوم بود.
نماینده ولی‌فقیه گفت: شما که افسران جنگ نرم و پیش‌قراولان گام دوم در این انقلاب هستید، شما که نماد نخبگی این جامعه به پا خواسته هستید، اگر باید قوی شویم، چطور باید قوی شویم؟ آن‌طور که حاج قاسم قوی بود، به این تابلوی نگاه کنید و قوی شوید؛ در دوران دفاع مقدس فرماندهی که در هر عملیاتی می‌رفت و رزمنده با خود می‌برد، بدون پیروزی برنمی‌گشت، فرماندهی که با پیروزی در میدان جنگ ایستاد، در جنگ‌های مختلف قیام کرد، در همه‌جا ابتکار عمل از او بود و دشمن برخورد انفعالی داشت، قدرت حاج قاسم بود.

مبتکر بودن و خسته نشدن، لازمه قوی شدن

ایشان به نقش مؤثر شهید حاج قاسم سلیمانی در مبارزات مختلف اشاره و خاطرنشان کرد: در همه عملیات دارای نقش ابتکاری بود و انفعال از دشمن بود، حتی زمانی که به‌عنوان جنگ نیابی آمریکایی، داعش بخش عمده‌ای از جنوب غرب و غرب عراق را تصاحب کرد، عملیات ابتکاری داشت و دشمن مهاجم برخورد انفعالی می‌کرد، هیچ‌وقت اظهار خستگی نکرد، هیچ‌وقت جنگ و دفاع از حریم مقدس اسلام، انقلاب و نظام برایش به‌صورت یک جریان تکراری مطرح نبود.
آیت‌الله علم‌الهدی بیان کرد: یک عنصر قوی که در مقابل استکبار جهانی ایستاده، مقاومتی که در برابر استکبار جهانی انجام داده، با کدام قدرت و ابتکار مدیریت می‌کرد؟ آنچه به‌عنوان مشکل به‌عنوان شهادت حاج قاسم برخورد کردیم، مسئله از دست دادن یک سردار و فرمانده نظامی نیست، مسئله مدیریت مقاومت است، او جریان دیپلماسی مقاومت را رهبری می‌کرد.

قوی شدن در جنگ نرم، تهاجمی عمل کردن است

ایشان افزود: در یمن و عراق یک نقشه پیاده می‌شد و هر دو پیروز بود، تا اینجا باید پیروز شویم، شما عزیزان فعال فضای مجازی به خصوصیت فضای مجازی آگاه هستید، فضای مجازی دقیقاً همان فضای جنگی است که حاج قاسم انجام می‌داد، به گستردگی کره زمین، دنیا و جهان همان فضا است، در فضای مجازی به‌عنوان یک فعال حزب‌اللهی بسیجی، متدین، دلسوز و رزمنده می‌خواهید چطور عمل کنید؟ اگر در فضای مجازی شبهه‌ای علیه دین وارد کردند، چطور علیه آن دفاع کنید؟ اگر در جایی مطلب خلافی نوشتند، فقط کامنت سازی کنید و درصدد دفاع بربیایید؟ این قوی شدن مثل حاج قاسم نیست، اگر به نیروی انقلاب حمله کردند، شما فقط از نیروی انقلاب دفاع کنید؟
امام جمعه مشهد مقدس تصریح کرد: اگر می‌خواهید به شیوه حاج قاسم قوی شوید، باید تهاجم داشته باشید، هجمه از ناحیه شما باید آن‌قدر صورت بگیرد که همه دستگاه‌های فضای مجازی غرب در مقابل حمله و هجمه شما فقط دفاع کنند، این‌که تبلیغات سوء دارد، بیان شبهه می‌کند و به چهره‌های انقلاب اهانت می‌کند، همین یک‌بار نیست، دفاع کنید، بدترش را می‌گوید اما اگر طوری هجمه کردید که او مجبور به دفاع شد، ابتکار عمل دست شماست، امتیاز شهید حاج قاسم سلیمانی در عرصه‌های مبارزاتی‌اش همین بود که او هجمه می‌کرد و دشمن برخورد انفعالی داشت.
ایشان ادامه داد: این‌که اگر یک مدافع حرم را می‌گرفتند، به بدترین شکل سر می‌بریدند، جنبه انتقامی داشت، شکستی که می‌خوردند و غیظی که داشتند را می‌خواستند از این طریق جبران کنند، این‌که رهبر انقلاب فرمودند حاج قاسم عصاره انقلاب است، نتیجه‌اش این است.

نظام، اهرمی برای توسعه انقلاب است

آیت‌الله علم‌الهدی با بیان این‌که نظام، انقلاب نیست، متذکر شد: عده‌ای انقلاب ما را فقط در آیینه نظام می‌بینند درحالی‌که نظام، انقلاب نیست، انقلاب واقعیت دیگری است و حتی کار به‌جایی رسیده که برخی جریان‌های نظام، حرکت‌های انقلابی را تحت‌الشعاع قرار می‌دهد و فرصت حرکت انقلابی نمی‌دهد؛ اگر بخواهیم در عرصه‌های نظام وارد بحث و تحلیل شویم و اساس انقلاب را مسئله‌دار کنیم و زیر سؤال ببریم، خیانت به خون شهداست، شهدا شهید انقلاب هستند، شهید نظام نیستند.
ایشان افزود: نظام را به‌عنوان یک اهرم برای توسعه انقلاب می‌خواهیم، این‌که در 22 بهمن برایمان یک جشن، سرور و شادی است، چون 22 بهمن سالروزی است که نظام به‌عنوان اهرم قوی به دست انقلاب اسلامی رسید، نمود اصلی انقلاب ما در منطقه و دنیاست.


1398/11/12
17:14

افزودن دیدگاه جدید


15خرداد/14خرداد/
آخرین اخبار


تصاویر

آیت‌ الله علم الهدی در دیدار با مدیرکل مرکز خدمات حوزه علمیه خراسان رضوی

اولین ملاقات مردمی آیت الله علم الهدی در سال 99

آیت الله علم الهدی در دیدار با مسئولین هلال احمراستان خراسان رضوی

پاسخ به شایعات
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به آیت الله علم الهدی می باشد.