آیت الله علم الهدی:

احتیاج به بیرون، نقطه‌ضعف در دست دشمن است

title

به گزارش Alamolhoda.com، آیت‌الله علم‌الهدی در خطبه دوم نماز جمعه 4 بهمن‌ماه در حرم امام رضا (علیه‌السلام)، با بیان این‌که نماز جمعه‌ای که هفته گذشته به امامت ولی امر مسلمین برگزار شد، اصل این نماز جمعه و اقبال مردم به یک معجزه بیشتر شباهت داشت و چشم دشمنان را کور کرد، اظهار کرد: بعد از مسائلی که در سانحه هوایی داشتیم و برخی حرکت‌های مذبوحانه دشمنان خدا در اطراف این مملکت، برگزاری این نماز جمعه باعث کوری چشم استکبار و دشمنان اسلام در سراسر کره زمین شد، خدا را بر این نعمت که در تقلب قلوب مؤمنین عنایت فرموده است شکر می‌کنیم و از همه مردم ایثارگر پایمرد ایستاده پای ستون خیمه این نظام متشکریم.

ایشان ادامه داد: مقام معظم رهبری در خطبه‌های نماز جمعه هفته گذشته سه نکته کلیدی را بیان کردند، در کنار همه رهنمودهای حکیمانه‌ای که داشتند، این سه نکته نیازمند به تحلیل است، باید در موقعیت‌های مختلف مورد تحلیل قرار گیرد، ابعاد این سه نکته مشخص شود و مؤلفه‌های آن بیان شود.

معرفی «مکتب حاج قاسم»

امام‌جمعه مشهد مقدس به بیان نکات مطرح‌شده در نماز جمعه رهبر انقلاب اشاره کرد و افزود: نکته اول این‌که فرمودن کشور باید قوی شود، توصیه فرمودند به قدرت و قوت کشور، نظام و مردم، نکته دوم، اعلام فرمودند سپاه قدس، رزمندگان بدون مرز هستند و هرکجا جریان مقدسی باشد یا جریان مظلومی وجود داشته باشد، سپاه قدس در عرصه جهاد و مبارزه حضور خواهد داشت و نکته سوم این‌که شهید حاج قاسم سلیمانی، تنها یک شهید نبود، فرمودند یک مکتب هست و راهبردی به‌عنوان مکتب سلیمانی اعلام کردند که باید ابعاد و مؤلفه‌های این مکتب نیز کاملاً تبیین شود.
ایشان اظهار کرد: اما این‌که فرمودند کشور، مردم و نظام باید با قوت باشد و قوی قرار بگیرد، قوت نظام و مردم، تکیه کردن بر توان، امکانات و استعدادهای داخلی این مردم است، توان و استعدادهای این مردم کم نیست، استعدادهای فرهیخته و پرفراز در حوزه‌های اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی، فناوری و علمی کم نیست و توان بالاست، چرا کشور قوی شود؟

احتیاج به بیرون، نقطه‌ضعف در دست دشمن

آیت‌الله علم‌الهدی اضافه کرد: قوی باشیم، یعنی در همه‌چیز به بیرون خودمان محتاج نباشیم که بر مبنای نیاز ما نقطه‌ضعف پیدا کنند، دشمنان روی ما فشار بیاورند و ما را در عرصه موضع‌گیری‌مان در پای قرآن و دین ما را بلرزانند پس ما باید قوی باشیم، یعنی در همه‌چیز به خودمان تکیه داشته باشیم، در برابر این اعلام و راهبرد رهبری، این‌که برخی عزیزان مسؤول ما اظهار کنند که بدون نگاه به دنیا نمی‌توانیم کشور را اداره کنیم، درست نیست.

ایشان یادآور شد: نگاه به کدام دنیا؟ دنیایی که شما در هرچه به او وابسته‌اید، از همان نقطه می‌آید بدترین ضربه‌ها و سخت‌ترین فشارهای هلاک‌کننده را به شما وارد می‌کند، نگاه به این دنیا؟ یک جریان شبکه اجتماعی که به‌عنوان خدمات ارتباطی در خدمت مردم دنیا قرار می‌گیرد، معنای عدل و آزادی بشری این است که همه مردم از بهره‌برداری این شبکه اجتماعی مساوی باشند و همه بتوانند بهره‌برداری کنند، اگر بنا شد در موردی جلوی کسی را گرفتند و فردی را محدود کردند، برخلاف عدل و آزادی است.

انتقاد از محدودیت در فضای مجازی

نماینده ولی‌فقیه در خراسان رضوی به ایجاد محدودیت در برخی شبکه‌های اجتماعی برای منتشرکنندگان تصاویر شهید سلیمانی انتقاد کرد و گفت: فضای مجازی در یک شبکه اجتماعی، فضای حقیقی در عرصه حرف زدن‌ها، اظهارنظرها و سخن گفتن‌های همه مردم دنیا است، چطور اگر در فضای اجتماعی یک کشور، جامعه انسان‌ها محدود شدند، می‌گویید خلاف آزادی بیان است اما در یک شبکه اجتماعی آنان محدود شوند، خلاف آزادی بیان نیست؟

ایشان ادامه داد: در شبکه اجتماعی خارجی، صفحه‌ها را پاک کردند، هرکجا عکس و تمثال شهید قاسم سلیمانی بوده پاک کردند، در هر صفحه‌ای حتی افرادی که انقلابی هم نیستند به خاطر علاقه به
حاج قاسم سلیمانی عکس این شهید را گذاشتند، صفحه او را حذف کردند اما آنجا که عکس حاج قاسم سلیمانی را پاره می‌کنند، می‌گذارند.

نگاه به بیرون، عامل ضعف شبکه اجتماعی داخلی

آیت‌الله علم‌الهدی خاطرنشان کرد: به صرف این‌که یک شبکه اجتماعی تحت نفوذ یک قدرت استکباری است، هرکجا فردی خلاف آن جریان استکباری است، باید حذف و تعدیل شود، شما که می‌خواهید با نگاه به دنیا کشور را اداره کنید، با نگاه به این دنیا؟ به دنیای ظلم، جنایت و تجاوز و آدم کشی؟ با نگاه به دنیای دزدی و چپاول و سرقت و لاابالی‌گری؟ با نگاه به این دنیا می‌خواهید کشور را اداره کنید؟ لابد چون نگاه به دنیا دارید و نگاه به داخل ندارید، فکر یک شبکه اجتماعی قوی سریع اطلاع‌رسانی داخل کشور بر‌نمی‌آیید، اگر کسی هم بخواهد بلکه اجتماعی داخلی ایجاد کند، او را یاری نمی‌کنید چون نگاهتان به داخل نیست.

ایشان یادآور شد: این با فرمایش رهبری که می‌فرمایند کشور باید قوی شود سازگار نیست؛ در این مملکتی که استعداد توانمند در عرصه‌های مختلف فناوری الکترونیک داریم که موشک نقطه زن به وجود آورده، در این کشور نمی‌توانیم یک شبکه اجتماعی داخلی ایجاد کنیم که مردم به شبکه‌های اجتماعی بیرون کشور که تحت نفوذ آمریکا و اسرائیل است، نیاز نداشته باشند؟

نفوذ در جریان ارتباطی کشور؟

عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: کسی را متهم نمی‌کنیم اما آدم شک می‌کند که نکند در عرصه‌های مدیریتی کشور ما، عوامل نفوذی دشمن نفوذ کردند و جریان ارتباطی ما را با دشمن همدست کردند، این شک برای ما به وجود می‌آید، چند سال است دم از شبکه اجتماعی داخلی می‌زنیم؟ این‌همه توانایی وارد عرصه شدند و می‌خواهند اقدام کنند، کمکشان نمی‌کنند، راهشان نمی‌اندازند، نکند دستی از دشمن دارد در اینجا اخلال کند، این با فرمایش رهبری سازگار نیست.

ایشان با تأکید بر این‌که ما که می‌گوییم کشور باید قوی شود، به این معناست که باید از همه ظرفیت‌ها هم در عرصه فناوری و اقتصاد و شرکت‌های دارای بنیه علمی استفاده کنیم تا مردم و کشورمان را قوی کنیم، تصریح کرد: مردم ما باید قوی بشوند، مردم ما خوشبختانه در این کشور سرمایه‌ای دارند که مردم هیچ کشوری در کشورهای پیشرفته دنیا سرمایه مردم ما را ندارند و آن سرمایه که مردم ما را قوی می‌کند، تمسک به ولایت اهل‌بیت است، جریانی در همه دل‌ها وجود دارد که این دل‌ها را به هم وصل می‌کند که مردم ما می‌شوند یک نفر، یکپارچه و باید این سرمایه را عزیز بشماریم.

آیت‌الله علم‌الهدی اضافه کرد: ایام فاطمیه و یاد مصائب صدیقه اطهر است که ایام مقاومت بخش در عرصه مقابله با دشمن است که ان شاالله در روز چهارشنبه که روز شهادت هست، همه شما برادران و خواهران در مراسم عزاداری خاصی که از میدان شهدا برپا می‌شود و به‌طرف حرم مطهر امام هشتم جمعیت سرازیر می‌شود، در این مراسم شرکت کنید، خیلی ارزش دارد که با چشم گریان و سینه‌زن بیایید به خانه امام رضا و مظلومیت مادرش را متذکر باشید و برق اشک را به رخ امام رضا (علیه‌السلام) در مظلومیت مادرش صدیقه اطهر برسانید و در حرم امام هشتم، مقتل مادر مظلومش قرائت شود و شما عزیزان عزاداری کنید و اشک بریزید.

1398/11/04
15:00

افزودن دیدگاه جدید


محرم/سایت
آخرین اخبار


تصاویر

آیت الله علم الهدی در رزمایش مواسات و کمک مومنانه در سپاه امام رضا علیه السلام

آیت الله علم الهدی در شب شهادت حضرت رقیه در هیئت انصار الحجه

آیت الله علم الهدی در مراسم آیین تجلیل از خادمین هیات دهه اول محرم

پاسخ به شایعات
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به آیت الله علم الهدی می باشد.