آیت الله علم الهدی:

تضعیف مشارکت در انتخابات، آرزو و ایده دشمن است

title


به گزارش Alamolhoda.com، آیت‌الله علم‌الهدی ظهر امروز در خطبه دوم نمازجمعه این هفته، 18 بهمن مشهد مقدس در حرم امام رضا (علیه‌السلام)، ضمن تبریک ایام دهه مبارکه فجر و پیروزی انقلاب اسلامی، اظهار کرد: در مورد پیروزی انقلاب مقدس اسلامی برای آن بخش از شما عزیزان که جوان و میان‌سال هستید و آن روز را درک نکردید، نقاط خاصی است که در قالب تصویر و صدا نمی‌گنجد و باید این نقاط خاص به مناسبت این ایام برای شما عزیزان توضیح داده شود.

ایشان با طرح این سؤال که چه چیز سبب پیروزی انقلاب شد، ادامه داد: ابزار و عامل اجرایی پیروز انقلاب چه بود، خواست خدا، مشیت الهی و توجه خاص امام زمان و رهنمودهای امام عزیز قهرمان ساز ما بود اما عامل اجرایی این پیروزی چه بود؟ حکومت تادندان‌مسلح و مردمی با دست‌خالی، چه چیز باعث شد انقلاب به پیروزی رسید؟

مردم، تنها عامل پیروزی انقلاب

نماینده ولی‌فقیه در خراسان رضوی با تأکید بر این‌که تنها عامل اجرایی پیروزی انقلاب، خود مردم بودند، خاطرنشان کرد: فردا روز نیروی هوایی است، فرمانده محترم نیروی هوایی مطالبی را ابراز داشتند اما این واقعیت است، همافرانی که 19 بهمن با امام بیعت کردند، دستشان از اسلحه خالی بود، فقط یک ابزار داشتند، غیرت، حمیت، دین و عشق امام و انقلاب، حتی وقتی از محضر امام برگشتند، تمام اسلحه‌خانه‌های پادگان نیروی هوایی قفل شد، علی‌رغم این‌که نظامی بودند، حتی به یک اسلحه دستی هم دسترسی نداشتند و لشکر گارد شاهنشاهی ریخت در پادگان نیروی هوایی برای قتل‌عام این عزیزان، مردم فهمیدند، از درودیوار پادگان ریختند مقابل گارد شاهنشاهی را گرفتند و الا همه این‌ها قتل‌عام شده بودند.

ایشان اضافه کرد: همه عرصه مملکت همین بود، مردم در صحنه بودند آن‌هم با دست‌خالی، در شب 21 بهمن بزرگ‌ترین ابزار دفاعی که در دست مردم بود در حکومت‌نظامی که امام فرمودند بریزید در خیابان‌ها، فقط چوب‌دستی بود آن‌هم در دست بعضی‌ها، مردم آمدند در صحنه حضور پیدا کردند آن‌هم با سینه خشک و با دست‌خالی در مقابل گلوله داغ دشمن، آن‌هم دشمن تادندان‌مسلحی که بر همه
اصول و رعیان کشور حاکم و مسلط است.

انقلاب اسلامی، پیروزی خون بر شمشیر بود

آیت‌الله علم‌الهدی ادامه داد: راهپیمایی و حضور مردم، یک‌طرف صف تظاهرات بود، یک‌طرف صف گاردی‌هایی بود که با سلاح در مقابل مردم ایستاده بودند، مردم مرگ بر شاه می‌گفتند و پیش می‌رفتند، این حرکت مردم است؛ حضور در صحنه مردم و وجود مردم در عرصه مبارزه آن‌هم مبارزه بی‌سلاح، آن‌هم مبارزه با دست‌خالی، انقلاب را به پیروزی رساند، به تعبیر امام ثابت کرد انقلاب مقدس اسلامی ما، پیروزی خون بر شمشیر است، آدم گوشت و پوست‌واستخوان بر گلوله پیروز شد.

ایشان یادآور شد: این واقعیت عامل تداوم عمر 41 ساله انقلاب نیز بود، در این 41 سال که انقلاب با همه توطئه‌ها و تزاویر دشمن و همه تهاجم‌های دشمن در دوران دفاع مقدس و موقعیت‌های دیگر این انقلاب دوام آورد، بازهم عامل اصلی‌اش حضور مردم در صحنه بود، مردم در صحنه هستند و آنی که دشمن روی قدرت نظام تحلیل می‌کند، میزان حضور مردم در صحنه است.
امام‌جمعه مشهد مقدس به ریشه دشمنی استکبار با ملت ایران اشاره و خاطرنشان کرد: دشمنی‌هایی که آمریکا با مردم ما می‌کند و توطئه‌هایی که علیه مردم ما دارد، به خاطر حضور مردم ما در صحنه انقلاب و در حمایت از انقلاب و رهبری انقلاب است، این حضور را باید حفظ کنیم، این ابزار انقلاب است، ابزاری که انقلاب ما را به پیروزی رساند، انقلاب را 41 سال ادامه داد و از این به بعد نیز عامل اجرایی تداوم انقلاب ما حضور در صحنه است، دو چیز، راهپیمایی و یکی شرکت در انتخابات.

وجه تمایز 22 بهمن 98

ایشان افزود: راهپیمایی روز 22 بهمن در واقع امتیازی که بر همه راهپیمایی‌های سال‌های آینده دارد این است که چهلم سردار رشید شهید سپهبد سلیمانی که عزیز این ملت بود، مردم ما می‌خواهند چهلمش را کف خیابان بگیرند، تا به الآن شهیدی سابقه نداشته است که مردم چهلمش را کف خیابان بگیرند و 22 بهمن امسال ما، اجرای مراسم چهلم این شهید در کف خیابان به‌وسیله شما مرد و زن است؛ با این امتیاز، باید شرکت شما مردم در راهپیمایی 22 بهمن به‌مراتب قوی‌تر و نیرومندتر از همه سال باشد.
آیت‌الله علم‌الهدی اضافه کرد: نکته دوم، هرسال این لیالی عشر، 10 شبی که خدا بعد از فجر می‌گوید، ما دهه فجر را از 12 تا 22 گرفتیم، امسال ما دو دهه فجر داریم، یکی از 12 تا 22 بهمن و دهه فجر دوم ما دهه‌ای است که اولش راهپیمایی 22 بهمن و روز دهم آن نیز روز انتخابات است.

دشمن به دنبال کمرنگ کردن مشارکت در انتخابات است

ایشان با اشاره به اهمیت حضور مردم در انتخابات دوم اسفندماه، گفت: مشارکت مردم در انتخابات باید کپی دومی باشد از راهپیمایی 22 بهمن، یعنی مردم با همان شور و هیجان باید در انتخابات مشارکت کنند، تمام دشمنی دشمنان ما نیز متوجه این مسئله است، حضور شما در راهپیمایی و مشارکت شما در انتخابات ذیل دهه‌ای که اولش راهپیمایی و آخرش مشارکت در انتخابات است، تحلیل دشمن را نسبت به قدرت نظام، چند برابر بالاتر می‌برد ازاین‌رو دشمن درصدد است کاری انجام دهد یکی از این‌ها را خنثی کند.
عضو مجلس خبرگان رهبری با تأکید بر این‌که دشمن نمی‌تواند برای راهپیمایی 22 بهمن کاری بکند، به سراغ انتخابات رفته است، اظهار کرد: هر کرسی در مشهد 100 نفر بود، در پایان رد صلاحیت‌ها و انصراف‌ها، رسید به هر کرسی 52 نفر، در کجای دنیا یک کرسی پارلمان، 52 کاندیدا دارد؟ یعنی رقابت از این بالاتر؟ این چشم‌بندی نیست، این دیگر تعارف نیست، این وجود دارد، دشمن می‌خواهد مسئله مشارکت مردم را در انتخابات از بین ببرد.

انتخابات تشریفاتی حرف دشمن است

ایشان با ابراز تأسف از برخی موضع‌گیری‌ها نسبت به انتخابات، بیان کرد: آنچه مایه تأسف ما هست این است که یک عده در داخل مملکت آن‌هم از سمت‌های بالای مسؤولین با دشمن هم‌صدا بشوند، حرفی که دشمن می‌خواهد را این‌ها بزنند که انتخابات تشریفات است؛ مقام معظم رهبری در سخنرانی پریروزشان به یک آیه اشاره کردند، بنده امروز تصمیم گرفتم این آیه که مورد اشاره مقام معظم رهبری بود را خدمت شما توضیح بدهم.
آیت‌الله علم‌الهدی ادامه داد: قبل از آیه شأن نزول آیه را بگویم، در سر معامله‌ای در زمان پیغمبر، امیرالمؤمنین با یکی از اصحاب اختلاف پیدا کردند، امیرالمؤمنین فرمودند که ما به پیغمبر مراجعه کنیم و پیغمبر بین ما و شما قضاوت کند، او گفت من حاضر نیستم به پیغمبر مراجعه کنم، به او گفتند علی حرف حساب می‌زند، از پیغمبر بالاتر کیست؟ گفت من به پیغمبر مراجعه نمی‌کنم، اگر به پیغمبر مراجعه کنم، علی پسرعمو و داماد پیغمبر است و او به نفع داماد و پسرعمویش حکم می‌دهد.

ایشان افزود: جسارتی که به پیغمبر کرد، این آیه از طرف خداوند نازل شد «وَإِذَا دُعُوا إِلَى اللَّهِ وَرَسُولِهِ لِیَحْكُمَ بَیْنَهُمْ إِذَا فَرِیقٌ مِّنْهُم مُّعْرِضُونَ»، خدا می‌گوید کسانی که از پیغمبر روی‌گردان هستند، یکی از این سه علت دارد، «أَفِی قُلُوبِهِمْ مَرَضٌ»، در دل‌های این‌ها مرض و بیماری است، بیمار درونی‌اند، «أَمِ ارْتَابُوا» یا شکاک هستند، قبول ندارند و باور نکردند و یا «أَمْ یَخَافُونَ أَنْ یَحِیفَ اللَّهُ»، این‌ها می‌ترسند خدا و پیغمبر حق این‌ها را بگیرند.
نماینده ولی‌فقیه در خراسان رضوی خاطرنشان کرد: یعنی 6 فقیه عادل و مجتهد بیایند دین و ایمان خودشان را بدهند برای این‌که هم جناحشان به مجلس برود، قرآن می‌فرماید کسانی که این حرف‌ها را می‌زنند، یکی از این سه علت دارد، 6 مجتهد دین خودشان را برای جناح سیاسی بفروشند؟ «و اولئک هم الظالمون» خداوند می‌فرماید این‌ها ظالم و متجاوزند.

تضعیف مشارکت در انتخابات، آرزوی دشمن است

ایشان اضافه کرد: کم نیست آدم هم‌صدا با دشمن استکباری بشود، آنجایی که مسئله انتخابات بناست او را به قدرت برساند، انتخابات عادلانه است اما آنجا که بناست رفیقش را از قدرت کنار بزند، انتخابات تشریفات است، خداوند می‌فرماید این‌ها ظالم‌اند که این حرف‌ها را می‌زنند؛ رقابت از این بالاتر که برای رسیدن به یک کرسی 52 نفر رقابت می‌کنند؟ تضعیف مشارکت در انتخابات، آرزوی دشمن است.
آیت‌الله علم‌الهدی بیان کرد: دشمن بعد از حضور مردم در 22 بهمن، نمی‌تواند حضور حداکثری مردم در انتخابات را تحمل کند به همین جهت تلاش می‌کند حضور را کمرنگ کند.
 

1398/10/18
15:00

افزودن دیدگاه جدید


سایتامام
آخرین اخبار


تصاویر

آیت الله علم الهدی در دیدار با دکتر نوحی به همراه جمعی از معاونین و هیئت رئیسه دانشگاه علوم پزشکی استان خراسان رضوی

آقای مهندس روشنک به اتفاق سرمایه گذاران طرح پیرامون اطراف حرم مطهر با آیت الله علم الهدی دیدار کردند

آیت الله علم الهدی در سالروز شهادت امام جواد علیه السلام در حرم مطهر رضوی

پاسخ به شایعات
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به آیت الله علم الهدی می باشد.