آیت الله علم الهدی:

تلاش دشمن برای ایجاد تردید در حرکت‌های انقلابی

title

به گزارش Alamolhoda.com، آیت‌الله علم‌الهدی در خطبه دوم نماز جمعه این هفته، 27 دی‌ماه در حرم امام رضا (علیه‌السلام)، بابیان این‌که از حضور پر فیض و پربرکت شما برادران و خواهران در راهپیمایی روز سه‌شنبه متشکرم، اظهار کرد: در این راهپیمایی خودجوشی که با همت شما انجام گرفت و با حضور هیجانی و پرشور شما برادران و خواهران انقلابی در حمایت از محورهای اقتدار نظام و حمایت از رهبری و اظهار همدردی با داغ‌دیدگان صورت گرفت، کمال تشکر و امتنان را دارم، امیدوارم خداوند این قدم‌ها را بر صراط نلرزاند
ایشان ادامه داد: امیدوارم خداوند بعد از گذشت 40 سال از انقلاب و رسیدن به نسل سوم و چهارم، ذات مقدس حق انقلاب را در گام دوم با وضعیتی که به‌طور فوق‌العاده دارد پیش می‌آید، به همه شما توفیق پاسداری از انقلاب و خون عزیزان شما که به شهادت رسیده‌اند، موفق بدارد.

سرعت توسعه انقلاب، دشمنی‌ها را بیشتر کرده

نماینده ولی‌فقیه در خراسان رضوی بابیان این‌که 40 سال دوم انقلاب با 40 سال اولش متفاوت شده است، خاطرنشان کرد: هر جریانی وقتی سرعت می‌گیرد، کیفیتش با جریان قبل فرق می‌کند، انقلاب مقدس اسلامی ما چون انقلابی است که باید جهان را آماده کند وجود مقدس امام زمان برای تشکیل حکومت جهانی تشریف بیاورند، برای این‌که فرج زودتر اتفاق بیفتد باید این انقلاب در توسعه‌اش سرعت بگیرد، با سرعت گرفتن انقلاب در توسعه، طبیعی است که برخوردها را سریع‌تر می‌کند، مقابله دشمن را جدی‌تر می‌کند، حرکت‌های پرشور و پرهیجان در مقابل دشمن بیشتر می‌شود و حملات و تهاجم دشمن نیز فوق‌العاده‌تر می‌شود.

ایشان تصریح کرد: سرعت گرفتن انقلاب مقتضیاتی دارد، اقتضای برخی وضعیت‌ها را دارد که خواه‌ناخواه امروز انقلاب با گذشته انقلاب فرق می‌کند، این‌طور نیست که بگوییم این ما هستیم که داریم با سرعت انقلاب را توسعه می‌دهیم، وقتی انقلاب سرعت گرفت، طبیعی است که در نوع برخورد دشمن، نظام اقتصادی، سیاسی و روابط بین‌الملل ما فرق می‌کند و دچار تحول می‌شود، انقلاب ما در سطح دنیا جلو می‌رود و همه‌چیز دنیا را به هم می‌زند، الآن دولت‌ها و سیاست‌ها ماندند چه کنند.

پایگاه نظامی آمریکا، عامل بی‌ثباتی کشورها

آیت‌الله علم‌الهدی اضافه کرد: دنیا تا به امروز روی آمریکا به‌عنوان قدرت حساب می‌کردند، این‌که بعد از 70 سال با پرتاب 13 موشک نقطه زن به یک پایگاه نظامی آمریکا دچار خسارت و ضایعه جبران‌ناپذیر شد، بعد از 70 سال، مردمی اراده کردند به آمریکا حمله کنند؛ تا الآن کشورها از آمریکا تقاضا می‌کردند در کشورشان پایگاه نظامی بزنند، در کشورهایی مثل عربستان، قطر، بحرین پایگاه نظامی زده، هزینه پایگاه نظامی آمریکا از حقوق، نهار و شام به عهده کشور میزبان است، عربستان تمام خرج آن پایگاه را عهده‌دار می‌شد چون فکر می‌کرد در سایه پایگاه نظامی آمریکا امنیت بهتری دارند.
ایشان یادآور شد: خود آمریکا به خاطر این‌که با این پایگاه‌های نظامی بر منطقه مسلط شوند، انگیزه داشت، دیگر کشورها نیز حاضر بودند خرج آنان را بدهند برای این‌که با پایگاه نظامی آمریکا مطمئن شوند امنیتشان برقرار شده، حرکتی که عزیزان رزمنده ما در پایگاه عین‌الاسد آمریکا انجام دادند، تمام دنیا را به شک انداخت که پایگاه نظامی آمریکا باعث امنیت ما نیست بلکه امنیت ما را به هم می‌زند.

امام جمعه مشهد مقدس افزود: امیر قطر به ایران آمد چون احساس کرد پایگاه نظامی آمریکا در قطر برای این کشور خطر است، به اینجا رسیدند که پایگاه نظامی آمریکا هر جا هست، آنجا خطر است؛ عراقی‌ها به‌طورجدی راه افتادند که آمریکایی‌ها باید از کشورشان بیرون بروند؛ موشک نقطه زن است، معنای آن چیست؟ یعنی اگر آن موشک را بفرستند که برو فلان کاخ امیر، فلان سلطان فلان کشوری که پایگاه نظامی را بزن، دقیقاً می‌رود همان‌جا را می‌زند!

سرعت انقلاب در جهانی‌شدن انقلاب است

ایشان یادآور شد: وجود پایگاه آمریکا در هر نقطه‌ای مایه خطر برای هر کشور شده، وضع دنیا عوض‌شده، بینش دنیا عوض‌شده، حتی اروپایی‌هایی که روباه دنباله‌روی آمریکا بودند و سیادت و آقایی آمریکا، سیادت و آقایی خودشان بود، به شک افتادند؛ برخی سیاسیونشان که مزدور آمریکا شدند، مردم قیام کردند که تا کجا باید دنبال آمریکا راه بیفتیم؟ 40 سال دوم با 40 سال اول فرق می‌کند، سرعت انقلاب جهانی‌شدن انقلاب است و می‌رود بساط استکبار را از کره زمین جمع کند و تا این استکبار جمع نشود، آقا تشریف نمی‌آورند.
آیت‌الله علم‌الهدی گفت: دشمنان دست‌به‌کار شدند و دست‌به‌کار شدن آنان نیز سریع و جدی است، دشمن تا الآن در موضع ابتکاری بود و می‌خواست سلطه‌اش را بر مردم و منطقه و مسلمانان اعمال کند، دشمن دچار انفعال شده، فقط می‌خواهد از خودش دفاع کند و رفته در موضع دفاعی، در این موضع دفاعی انواع و اقسام کارها را انجام می‌دهند، داخل ما فتنه می‌کنند، مزدور تراشی، تحریم اقتصادی تا منتها علیه و حرکت نظامی را هم نمی‌تواند انجام بده و اگر بخواهد حرکت نظام انجام دهد، باید هستی خودش را در منطقه خاکستر شده ببیند.

تلاش دشمن برای ایجاد تردید در حرکت‌های انقلابی

ایشان تصریح کرد: درصدد این است اندیشه‌هایی به وجود بیاورد که در نتیجه این اندیشه ها مردم ما را در حرکت‌های انقلابی مردد کند، از اندیشه‌های فاسدی که دشمن دارد ترویج می‌کند و متأسفانه در برخی مجامع فرهیخته‌تر مطرح می‌شود، مسئله دوقطبی امنیت و مقاومت است، دشم می‌خواهد تلقین کند نتیجه مقاومت شما این است که امنیت خود را از دست می‌دهد، جنگ می‌شود و در دلهره و اضطراب به سر می‌برید.
عضو مجلس خبرگان رهبری اظهار کرد: دشمن، دشمن است، گرگ است، امام بزرگوار ما 40 سال پیش فرمودند رابطه ما با آمریکا رابطه گرگ با میش است، جز دریدن، خوردن و پاره پاره کردن کار دیگری ندارد، همه هستی ما را در استخدام خودش دربیاورد و نسل ما را بدبخت کند تا منافعش بیشتر باشد، این دشمن است، در برابر این دشمنی که آمده، سکوت کنیم که می‌خواهیم امنیت داشته باشیم؟ در این صورت امنیت داریم؟

ایشان متذکر شد: نخیر، باید بایستیم و مقابله کنیم زیرا معتقد هستیم چون در راه خداست، قدرت با عظمت حق ما را کمک می‌کند تا به‌جایی که با قدرت خدا دشمن را براندازی کنیم، به‌عنوان یک آدم عاقل و فکور که به سرنوشتش علاقه‌مند‌ است، باید چه کنیم؟ آیا مقاومت با سرنوشت ما منافات دارد یا تأمین‌کننده امنیت ما هست، این وضعیت ما در مقابل دشمن است و باید مقاومت ما روز افزون شود.
 

1398/10/27
14:24

افزودن دیدگاه جدید


سایتامام
آخرین اخبار


تصاویر

توجه کنید در اجرای مدیریت‌ها، به مردم فشار وارد نشود

حضور آیت‌الله علم‌الهدی در کارگاه کارآفرینی زنان سرپرست خانوار در حاشیه شهر مشهد

اقامه اولین نماز جمعه مشهد مقدس در سال 1400 از حرم مطهر امام رضا (علیه السلام)

پاسخ به شایعات
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به آیت الله علم الهدی می باشد.