آیت الله علم الهدی:

امام جواد(ع) تهدیدها را به فرصت تبیین معارف ناب اسلامی مبدل کردند

title


به گزارش Alamolhoda.com، آیت الله علم الهدی؛ نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی، در ویژه برنامه روز شهادت امام جواد(ع) که در رواق امام خمینی(ره) حرم مطهر رضوی برگزار شد، به تبیین سیره سیاسی امام نهم شیعیان حضرت جواد‌‌الائمه(ع) پرداخت و عنوان کرد: امروزه ما باید از فرمایشات، تعالیم و آموزه‌های انسان‌ساز ائمه ‌اطهار(ع) تبعیت کنیم و سیره زندگی آنان را الگوی خود قرار دهیم.
وی ابراز کرد: امام جواد(ع) امام نهم ما شیعیان هستند و ما باید در انجام تکالیف اجتماعی و سیاسی، رفتار و سیره این امام همام را راهگشای زندگی خود قرار دهیم.
امام جمعه مشهد، با بیان اینکه در سیره امام جواد(ع) نکاتی وجود دارد که در وضعیت اجتماعی و سیاسی امروز باید به کار گرفته و بررسی شود، افزود: این امام بزرگوار تمام تهدیدها را به فرصت تبدیل کردند و همه مشکلات را ابزاری برای توسعه و گسترش دین مبین اسلام در میان مردم قرار دادند.
وی خاطرنشان کرد: امام جواد(ع) در زمان مأمون از مدینه به بغداد انتقال داده شد. انتقال امام جواد(ع) با طرح و دسیسه حکام زمان صورت گرفت، اما امام(ع) از این فرصت استفاده کرد و در راستای اهداف خود گام‌های بلندی برداشت. مامون با زیرکی که داشت دو هدف را از حضور امام دنبال می‌کرد، یکی متوقف ساختن فعالیت‌های امام، شیعیان و پیروان آن حضرت و دیگر اینکه می‌خواست ارتباط مردم را با این امام قطع کند و همچنین دیگر مسئله ای به عنوان جریان آسمانی ولایت مطرح نباشد.
آیت الله علم الهدی ادامه داد: جریان امامت بر خلاف تلاش‌های مامون در جهان تشیع گسترش یافت و عشق به امام جواد(ع) و توجه به ولایت در زندگی مردم نهادینه شد.
وی بیان کرد: امام در حالی که بیش از هشت سال از عمر شریفشان نمی‌گذشت، وارد بحث‌های علمی شدند و با سرمایه علمی که از منبع وحی سرچشمه می‌گرفت هچون پدران بزرگوارشان احکام اسلام را گسترش دادند.
نماینده ولی فقیه در خراسان با بیان اینکه تمام ائمه اطهار(ع) خط سیاسی مادرشان حضرت زهرا(س) را دنبال می‌کردند، ادامه داد: جهت حرکت امام جواد(ع) نیز مبارزه با انحراف در جامعه بود. ائمه اطهار(علیهم اسلام) با اقتضای زمان به هر نوع مبارزه‌ای که ایجاب می‌کرد مبادرت می‌ورزیدند. اگر این مبارزات نبود امروز ما نیز این گونه پای امامت ایستادگی نمی‌کردیم.
وی اظهار کرد: مامون و معتصم دو خلیفه مقتدر عباسی با تمام سعی و تلاش نتوانستند به هدفشان برسند و نتوانستند امام را در صحنه فعالیت و مبارزه با مشکل جدی رو به رو کنند.
آیت الله علم الهدی تصریح کرد: متاسفانه امروزه اندیشه‌ها و خط‌های گوناگونی وجود دارد که هر کدام به دنبال فرصت طلبی هستند، اما شیعه اصیل و ناب کسی است که خط امامت، ولایت و پیروی از رهبر را دنبال کند

 

1397/05/21
11:59

افزودن دیدگاه جدید


محرم/سایت
آخرین اخبار


تصاویر

آیت الله علم الهدی در شب شهادت حضرت رقیه در هیئت انصار الحجه

آیت الله علم الهدی در مراسم آیین تجلیل از خادمین هیات دهه اول محرم

آیت الله علم الهدی در روز شهادت امام سجاد علیه السلام در حرم مطهر رضوی

پاسخ به شایعات
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به آیت الله علم الهدی می باشد.