آیت الله علم الهدی:

خاصیت اصلی کتابداری ،نقش تعلیمی و تربیتی برای جوانان و نوجوانان می باشد .

title در آخرین روز از هفته کتاب جمعی از کتابداران و فعالان حوزه کتابخانه های عمومی خراسان رضویبه صورت وبینار با آیت الله علم الهدی،نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی و امام جمعه مشهد دیدار کردند.

به گزارش Alamolhoda .com ،آیت الله علم الهدی در وبینار کتابداران در ۱ آذرماه مطرح نمود : شما عزیزان، متولیان و کارکنان عرصه کتاب خوانی و کتابداری هستید که با خدمتگزاری در جهاد فرهنگی کشور ، علم و توسعه فرهنگی را به ارمغان آوردید . ارتقا فکری و فرهنگی که مهم ترین مسئله اش کتابخوانی و درک علمی است برای پیشرفت ایران اسلامی بسیار ضروری است . شغل مقدس کتابداری از آن دسته مشاغل مقدس در زندگی اجتماعی است که اثر قداست آن به خاطر دو چیز است :

۱. کتابداران به خاطر جنبه تعلیم و تربیتی کتاب ، هیچ زمان از کار خسته نمی شوند .
۲. صاحبان این مشاغل به خاطر هم نشینی با کتاب ارتقا فکری پیدا می کنند که این یک آرامش فکری بسیاری را در جامعه ایجاد می کنند .

عضو مجلس خبرگان رهبری با تاکید بر نقش تعلیمی و تربیتی کتابداران در جامعه بیان کرد :عزیزان کتابدار ما، عالمان و دانشمندان کتاب هستند که با داستان شکل گیری کتاب ها مانوس اند . خاصیت دیگری که برای شما بزرگواران وجود دارد ، نقش تربیتی و تعلیمی جوانان و نوجوانان است زیرا فکر انسان در این دوران شکل می گیرد و به بلوغ می رسد. خیلی از بزرگان ما در گذشته با بها دادن به نوجوانان و جوانان ،نقش بزرگی را در نخبه سازی کشور داشتند .

نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی در پایان بیان کرد : شما عزیزان با ارتباط با جوان و نوجوان میتوانید نقش بسیار موثری را در عرصه ی کتابخوانی ایجاد کنید البته توجه به محیط کتابخوانی هم بسیار مهم است چرا که اغلب خانواده های محروم فضایی را ندارند تا فرزندانشان با آرامش در آنجا مطالعه کنند که شما عزیزان با اهمیت دادن به این مسئله می توانید زنجیره تحصیل را برای هر فرزندی از ایران زمین با هر شرایطی فراهم کنید . امیدواریم که با کمک ستاد ساماندهی حاشیه شهر ، پاتوق کتاب خوانی را در این مناطق ایجاد کنید تا همه ی مردم بتوانند به طور یکسان از مطالعه کتاب های گوناگون بهره ببرند . در طبقات محروم کشور استعدادهایی وجود دارد که با رسالت کتابداری و تربیتی می توانید این استعدادها را شناسایی کنید و جامعه را به فیض علمی برسانید . انشاالله تمام خدمت شما منظور نظر امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف قرار بگیرد.
 

1399/09/03
12:09

افزودن دیدگاه جدید


سایتامام
آخرین اخبار


تصاویر

آیت‌الله علم‌الهدی ظهر امروز در خطبه دوم نمازجمعه 26 دی ماه مشهد مقدس

آیت الله علم الهدی پیش از ظهر امروز در رزمایش مشترک جمعیت هلال احمر و ستاد اجرایی فرمان امام (ره)

توسعه شناخت و معرفت نسبت به حضرت زهرا (علیها سلام)، بزرگ‌ترین خدمت است

پاسخ به شایعات
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به آیت الله علم الهدی می باشد.