آیت الله علم الهدی:

بصیرت انقلابی سردار دل‌ها، مکتب قاسم سلیمانی را ایجاد کرد

title

به گزارش Alamolhoda.com، آیت‌الله علم‌الهدی در همایش "بصیرت فاطمی ، ولایتمداری و مقاومت علوی " با بیان این‌که فتنه 88، معلول سکوت خواص جریان‌ساز بود، اظهار کرد: بصیرت یک اصل اساسی است یعنی اگر بصیرت نباشد، ولایت به درستی شناخته نمی شود، مشکل بزرگ ما در فتنه ۸۸ نیز سکوت و بی‌بصیرتی خواص بود.

ایشان با تأکید بر این‌که آن‌هایی که قدرت داشتند و می‌توانستند جریان‌ساز ولایی برای مردم باشند در مقابل فتنه سکوت کردند، ادامه داد: آنچه سبب پیشرفت انقلابیان شد، ایستادگی و پای‌مداری آنان پای ولایت فقیه بود.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی با بیان این که شهید حاج قاسم سلیمانی، امتیاز ایستادگی و پایمردی را داشت، خاطرنشان کرد: بصیرت انقلابی او سبب به وجود آمدن مکتب حاج قاسم شد زیرا انقلاب فقط برای کشور ما نبود بلکه انقلاب اسلامی، زمینه‌ساز ظهور امام زمان (علیه‌السلام) در تمام ممالک اسلامی بود؛ همانطور که امام خمینی (رحمت‌الله علیه) بعد از ایستادگی مردم در دفاع مقدس فرمودند «ذخایر جنگ را حفظ کنید و از این سرمایه‌ها برای اسلام استفاده کنید.

ایشان با اشاره به نقش بصیرتی سردار دلها در جامعه، اظهار کرد: شهید سلیمانی فردی بود که بعد از دفاع مقدس همچنان این خط را ادامه داد تا به فرماندهی ولایت فقیه، امت اسلام را از چنگال استکبار نجات دهد، فرماندهی که دشمن را از خاک کشورش رانده بود، جنگ را به کنار دریای مدیترانه رساند و او را شکست داد.

آیت الله علم الهدی تصریح کرد: جنگ سوریه با داعش به جایی رسید که بشار اسد رئیس جمهور سوریه تصمیم گرفته بود از کشورش خارج شود اما با صحبت شهید سلیمانی، او از این تصمیم منصرف شد و پای مردمش ایستاد؛ شهید سلیمانی با قهرمانی دیپلماسی و نظامی خودش، داعش را شکست داد، او این بصیرت را داشت که بداند انقلاب هنوز تمام نشده و در خط این انقلاب باید مبارزه کرد.

امام جمعه مشهد تأکید کرد: ما تکلیف داریم جامعه را با بصیرت پرورش بدهیم، باید سربازان امام زمان عجل‌الله تعالی فرجه‌الشریف را پرورش بدهیم و بررسی کنیم که چقدر خودمان بصیرت انقلابی و ولایی داشتیم؛ سکوت کردن و مبارزه نکردن برای اسلام و انقلاب، کارنامه سوئی است که ما را به سکوت کنندگان صدر اسلام در مقابل هتک حرمت حضرت زهرا سلام‌الله علیها شبیه می‌کند.

ایشان متذکر شد: از اساتید حوزه‌های علمیه که در این عصر و زمان فعالیت می‌کنند، خواهش می‌کنم که طلبه را طلبه روز پرورش دهند تا بتواند با بصیرت وارد میدان عمل بشود.
 

1399/10/10
09:49

افزودن دیدگاه جدید


آیتemam

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به آیت الله علم الهدی می باشد