آیت الله علم الهدی:

با حضور علما و مسؤولان حوزه علمیه خراسان

title

کتاب "مشروعیت قیام و تشکیل حکومت در عصر غیبت امام زمان (علیه‌السلام)" با حضور علما و مسؤولان و شورای عالی حوزه علمیه خراسان رونمایی شد.

به گزارش Alamolhoda.com، آیین رونمایی از کتاب "مشروعیت قیام و تشکیل حکومت در عصر غیبت امام زمان (علیه‌السلام)" که حاصل تقریرات درس خارج فقه آیت‌الله علم‌الهدی است، به‌صورت مجازی برگزار شد.

در این مراسم که با حضور محدود جمعی از علما و اساتید حوزه خراسان در مدرسه عالی نواب همراه بود، حجت‌الاسلام دکتر سید مهدی مرویان که تحقیق و تنظیم کتاب تقریرات را بر عهده داشته، با بیان این‌که یکی از پرسش‌های مهم مرتبط با فقه حکومتی، پرسش از مشروعیت تشکیل حکومت دینی در عصر غیبت امام زمان است، اظهار کرد: استاد محترم در نخستین سال تدریس خارج فقه، طی هفتاد جلسه نظریه "مشروعیت تشکیل حکومت در عصر غیبت" را تبیین و تحلیل کردند.

وی افزود: از آنجا که در برخی شرایط، مقدمه تشکیل حکومت دینی، مبارزه با نظام حاکمیت جائر و قیام علیه آن است، استاد محترم، جواز قیام برای تشکیل حکومت را نیز مورد بررسی فقهی قرار دادند.

مرویان ادامه داد: تقریرات مباحث مطرح در سه فصل "کلیات"، "ادله جواز تشکیل حکومت" و "بررسی اشکالات نظریه مشروعیت تشکیل حکومت" تحقیق، تنظیم و به‌عنوان اولین مجلد از مجموعه سلسله درس‌های "فقه استدلالی" به زیور طبع آراسته شد.

در این مراسم که به همت معاونت پژوهش و انتشارات حوزه علمیه خراسان و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در مدرسه علمیه عالی نواب برگزار شد، جمع محدودی از طلاب در مراسم حاضر شدند و همچنین برای عموم علاقمندان از طریق سامانه مجازی حوزه علمیه خراسان، به‌صورت زنده پخش شد.
 

1399/10/10
11:00

افزودن دیدگاه جدید


سایتامام
آخرین اخبار


تصاویر

حضور آیت‌الله علم‌الهدی در کارگاه کارآفرینی زنان سرپرست خانوار در حاشیه شهر مشهد

اقامه اولین نماز جمعه مشهد مقدس در سال 1400 از حرم مطهر امام رضا (علیه السلام)

آیت‌الله علم‌الهدی در مراسم تشییع پیکر خلبان شهید، «بیرجند بیگ محمدی»

پاسخ به شایعات
اطلاعات تماس

آدرس:

ایـــــران ، مشهـــــد ، خیابان امـــام رضــــا (علیه السلام)،

کــــوچــــه ۲۳، دفـــتـــر آیــت الله عـلـــم الـهـــــدی


تــلفــن:  985138598612+  985138598611+
فـکــس: 985138544080+    

رایانامه ی شخصی آیت الله علم الهدی :
alamolhoda@hotmail.com

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به آیت الله علم الهدی می باشد.