آیت الله علم الهدی:

توسعه شناخت و معرفت نسبت به حضرت زهرا (علیها سلام)، بزرگ‌ترین خدمت است

title

به گزارش Alamolhoda.com، آیت الله علم الهدی صبح امروزضمن قدردانی از همه هنرمندانی که هنر خود را برای شناساندن حضرت صدیقه اطهر (سلام الله علیها) به کار گرفته‌اند، اظهار کرد: این عمل شما از فضیلت خاصی برخوردار است، نوشتن این شعارها بر در و دیوارها و اماکن عمومی برای این است که وجود مقدس حضرت زهرا (سلام‌الله علیها) به مردم شناسانده شوند.

ایشان با بیان این که یکی از عناوین خاص حضرت صدیقه اطهر که به‌عنوان یک عنوان خاص برای ایشان حتی از بیان معصوم نقل شد است، «المجهولة قدرًا» هست، ادامه داد: در زمان زندگی حضرت زهرا (سلام‌الله علیها)، کسی ایشان را نشناخت، نه تنها در شخصیت ولایی شناخته نشدند بلکه در شخصیت اجتماعی نیز سعی بر این بود که افراد به عمق عظمت اجتماعی حضرت زهرا (سلام‌الله علیها) توجه نکرده و اصلأ مسئله‌ای به نام دختر پیغمبر شناخته نشود.

تحریف تاریخی شخصیت صدیقه اطهر (سلام‌الله علیها)

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی تصریح کرد: آنان، مسئله حوادث در خانه و این مسائل را نیز خیلی عادی و طبیعی گرفتند، بسیاری مورخین سعی کردند حتی‌الامکان این جریانات را متذکر نشوند و اگر هم متذکر شدند، به‌عنوان یک برخورد فیزیکی که بعد از رحلت پیامبر در ارتباط با جریان خلافت پیش آمده مطرح کنند، صدیقه اطهر نیز خانمی بودند که آمدند وسط معرکه و طبیعی است یک زن حامله بیاید وسط یک دعوا و درگیری، مورد آسیب قرار می‌گیرند و بچه‌اش سقط می‌شود.

ایشان با یادآوری این که دو عنوان «المجهولة قدرًا» و «المخفیة قبرا» برای حضرت زهرا (سلام‌الله علیها) وجود دارد، خاطرنشان کرد: پنهانی بودن قبر حضرت زهرا (علیها سلام) در کنار مجهول بودن قدر ایشان است؛ قدمی که شما در کارتان برداشتید و این توسعه عظمت صدیقه اطهار در مراکز عمومی، مقابله با آن «المجهولة قدرًا» است و فاطمه زهرا را از مجهول بودن قدر ایشان نجات دادید،با این کار همه زهرا شناس می‌شوند و وجود مقدس صدیقه اطهر با شعارهایی که شما گسترش دادید و نوشتید، معرفت پیدا می‌کنند.

توسعه شناخت و معرفت نسبت به حضرت زهرا (علیها سلام)، بزرگترین خدمت است

آیت‌الله علم‌‌الهدی، گسترش شناخت و معرفت نسبت به صدیقه اطهر (علیها سلام) را بزرگترین خدمت در مقابل همه خدمات فاطمیه‌ای برشمرد و گفت: ان‌شاءالله خداوند از شما قبول کند و مورد پذیرش خود حضرت قرار بگیرد و هر اشکی که از چشم یک علاقه‌مند به صدیقه اطهر جاری می‌شود، همه شما عزیزان در ثواب آن اشک سهیم و شریک باشید و ان‌شاءالله قلب نازنین امام زمان (علیه‌السلام) از خدمتی که به مادرشان انجام دادید، خوشنود شود.

ایشان متذکر شد: اگر در جریان مبارزاتی‌مان با استکبار و کفر، توانستیم صدیقه اطهر را تابلو حرکتی خود قرار دهیم و زیر تابلوی ایشان، این مبارزات را انجام بدهیم، در همه عرصه‌ها پیروزیم و پیش می‌رویم.

امام جمعه مشهد مقدس همچنین از شهردار مشهد مقدس، مرکز رسیدگی به امور مساجد و قرارگاه مواسات در تدارک و اجرای این طرح، قدردانی کرد.
 

1399/10/19
13:51

افزودن دیدگاه جدید


سایتامام
آخرین اخبار


تصاویر

آیت‌الله علم‌الهدی ظهر امروز در خطبه دوم نمازجمعه 26 دی ماه مشهد مقدس

آیت الله علم الهدی پیش از ظهر امروز در رزمایش مشترک جمعیت هلال احمر و ستاد اجرایی فرمان امام (ره)

توسعه شناخت و معرفت نسبت به حضرت زهرا (علیها سلام)، بزرگ‌ترین خدمت است

پاسخ به شایعات
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به آیت الله علم الهدی می باشد.