آیت الله علم الهدی:

میراث فرهنگی چیزی جدای از فرهنگ ما نیست

title

به گزارش Alamolhoda.com، آیت الله علم الهدی امام جمعه مشهد مقدس صبح امروز سه شنبه بیست و چهارم بهمن ماه در دیدار با ابوالفضل مکرمی فر مدیر میراث فرهنگی خراسان رضوی و معاونین میراث فرهنگی و برخی از مدیران تاسیسات گردشگری خراسان رضوی با بیان اینکه میراث فرهنگی باید پیوست فرهنگی داشته باشد اظهارداشت: جریان های فرهنگی باید وابسته به امام رضا(ع) باشند.
ایت الله علم الهدی با اشاره به ضرورت جذب شیعیان پاکستان و افغانستان افزود: باید برای بازدید شیعیان محروم از حرم مطهر امام رضا برنامه ریزی کرد.


او تصریح کرد: ساخت و ساز های بافت پیرامون حرم مطهر رضوی باید با معماری سنتی همراه باشد.

آیت الله علم الهدی افزود: میراث فرهنگی چیزی جدای فرهنگ ما نیست، باید میراث فرهنگی یک پیوست فرهنگی هم داشته باشد. جریانات فرهنگی با وابستگی به هویت اصلی شهر ما که امام رضا(ع) است ماندگار خواهد شد.

وی گفت: در بحث توس هم این پروژه بودجه ملی می طلبد تا به انجام برسد، چون توس باید به عنوان یک نماد تاریخی حفظ و برجسته شود

نماینده ولی فقیه در استان در انتها تاکید کرد: عمده حرکت شما در گردشگری بهتر است به سمت زیارت و گردشگری مذهبی باشد، باید برای این زائران خارجی به عنوان گردشگر خارجی برنامه ریزی شود و با کیفیت از این ظرفیت بهره برداری گردد
 

1396/11/24
11:11

افزودن دیدگاه جدید


محرم/سایت
آخرین اخبار


تصاویر

آیت الله علم الهدی در مراسم آیین تجلیل از خادمین هیات دهه اول محرم

آیت الله علم الهدی در روز شهادت امام سجاد علیه السلام در حرم مطهر رضوی

نخستین جلسه درس خارج فقه آیت الله سید احمد علم الهدی در سال تحصیلی جدید با موضوع فقه المقاومه و با رعایت کلیه اصول بهداشتی برگزار شد.

پاسخ به شایعات
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به آیت الله علم الهدی می باشد.