آیت الله علم الهدی:

انقلاب اسلامی عرصه جهانی را متحول کرد

title

به گزارش Alamolhoda.com، آیت‌الله علم‌الهدی ظهر امروز در مراسم ویژه دهه مبارک فجر که با عنوان «انقلاب اسلامی، حوزه انقلابی و بیعت با ولایت» در مدرسه علمیه آیت‌الله خوئی برگزار شد، اظهار کرد: مسئله شناخت انقلاب و دستاوردهای آن برای شما جوانان طلبه و روشن اندیش که در نسل سوم و چهارم انقلاب قرار دارید یک امر طبیعی و غیر قابل بحث است

وی افزود: آنچه امروز به‌عنوان دستاورد انقلاب در فرهنگ زندگی روحانیت مورد بررسی است، تنها دستاوردهای سیاسی، اقتصادی و عمرانی در عرصه کشور نیست.

نماینده ولی‌فقیه در خراسان رضوی، دستاوردهای انقلاب اسلامی در پیروزی و تداوم آن در پهنه ?? ساله را قابل تامل دانست و خطر نشان کرد: در نتیجه انقلاب پیروزمند اسلامی، موقعیت و شخصیت اسلام بر روی کره زمین متحول شده و اسلام به‌عنوان وجود مکتبی خود، واقعیتی در درون باورمندی انسان‌ها است.

وی، مسئله حفظ، توسعه و ترویج وجود خارجی دین را وظیفه روحانیت دانست و افزود: وجود خارجی دین یعنی آن موجودیتی که اسلام بر مظاهر زندگی بشر دارد و روحانیون باید حضور اسلام را بر مظاهر زندگی مردم حفظ، توسعه و ترویج دهند.

آیت‌الله علم‌الهدی ضمن اشاره به اختناق و فساد قبل از انقلاب افزود: بزرگ‌ترین دستاورد اسلام این است که انقلاب در مسئله قدرت دین و وجود خارجی دین در مظاهر زندگی بشر، جریانی متحول ساز بود؛ پیش از انقلاب، اسلام در مساجد و حسینیه‌ها زندانی بود و خارج از مدارس، مساجد و حسینیه‌ها مراکز فسق، فجور و کفر بود.

وی ادامه داد: با پیروزی انقلاب، اسلام از این زندانکده مساجد و مدارس بیرون آمد و به‌عنوان یک عامل قوی و نیرومند جهانی و برهم زننده معادلات سیاسی و بین‌المللی بر دنیا حاکم شد.

امام جمعه مشهد مقدس یادآور شد: انقلاب اسلامی در عرصه جهانی تحول ایجاد کرد، در سال 1967 که جنگ اعراب و اسراییل شروع شد، امریکا تصمیم گرفت ?? میلیون عرب در مقابل ? میلیون یهودی صهیونیست ضعیف، شکست بخورند و از بین بروند، با اراده امریکا ظرف شش روز، اراضی گسترده و پهناور کشورهای عربی در مصر، لبنان و اردن در تصرف اسرائیل درامد و اسرائیل بر مقدرات ?? میلیون مسلمان به فاصله ? روز مسلط شد.

آیت‌الله علم‌الهدی، پیروزی انقلاب اسلامی را برهم زننده معادلات سیاسی و بین‌المللی جهان دانست و افزود: اسرائیل محور اقتدار اروپا و امریکا در منطقه خاورمیانه، تنها ظرف ?? روز توسط یک عده بچه شیعه که اراده کردند اسراییل را از سرزمین‌های خودشان اخراج کنند ذلیل شد؛ این ذلت نه تنها اسرائیل بلکه دامن آمریکا و جریانی که بر دنیای عرب مسلط شد را نیز گرفت، آنان در برابر یک عده جوان شیعه حزب الله لبنان آنچنان شکست خورد که هنوز آثار آن ذلت ادامه دارد و روز به روز اضافه می‌شود.

وی بیان کرد: آنچه که برای ما به‌عنوان روحانیت و طلبه در دستاورد انقلاب ارزشمند است، مسئله حاکمیت بخشی به وجود خارجی اسلام در عرصه جهان است، سیل گرایش به دین، قرآن و اسلام در برابر همه ی مبارزات و تهاجمات ناجوانمردانه نابرابر دشمن در فضاهای رسانه ای، فرهنگی و فضای مجازی در حال توسعه است؛ این دستاورد برای ما ارزش دارد و ما امروز نگهبان این دستاورد هستیم.

نماینده ولی‌فقیه در خراسان رضوی، رسالت طلبه را در حفظ و تداوم قدرت، عزت و عظمت اسلام دانست و خاطرنشان کرد: باید اسلام را در جهان جاری ساخت که اگر این‌گونه عظمت اسلام در دنیا توسعه پیدا کند، مسئله جهانی‌سازی اسلام که در فرج و ظهور حضرت ولی عصر متبلور است در نزدیک ترین زمان فرا خواهد رسید؛ این ارزش انقلاب برای ما و مسئله رسالت در تداوم آن بر دوش ما است.

وی، ادامه رسالت و تداوم بخشی این قدرت و عظمت برای اسلام در سراسر کره زمین و به حرکت درآوردن امت اسلام در منطقه را نیازمند دو عامل دانست و گفت: عامل اول، مقاوم بودن و مقاومت کردن در برابر همه تهاجم‌ها، ایستادن و در برابر همه استکبار و دشمن مقابله کردن است.
وی اضافه کرد: چیزی که امروز به‌عنوان یک افت برای تداوم انقلاب ما آن‌هم در رسالت روحانی ما تصویر می‌شود، نداشتن صبر، مقاومت و فقدان این ویژگی و خصوصیتی است و از این جهت جامعه روحانیت ما رو تهدید می‌کند.

آیت‌الله علم‌الهدی افزود: انقلاب از روز اول با مبارزه شروع شد و مقام معظم رهبری بارها فرمودند و تاکید کردند «انقلاب تمام نشده است، ما وسط انقلابیم و انقلاب تمام نشده است»؛ سال ?? پیروزی انقلاب نبود بلکه برداشتن نظام ستم‌شاهی ناپاک مزدور به‌عنوان یک مانع در مسیر جهانی‌شدن اسلام بود و اهرم قدرت جمهوری اسلامی برای تداوم انقلاب به وجود آمد.

وی ضمن اشاره به نقشه و دسیسه های دشمنان به طلاب و روحانیون هشدار داد که دشمنان و عوامل منتصب به دشمن و جریان‌های سیاسی سرسپرده دشمن شما را سوژه عملیات روانی نکنند و از مبارزه و مجاهدت در راه انقلاب بازنمانند که در این صورت انقلاب ادامه پیدا نمی‌کند.
امام جمعه مشهد مقدس افزود: کار ما مبارزه، مجاهده و دشمن‌ستیزی است، هر جریانی که بخواهد دشمن را در مسیر انقلاب پیروز کند و دشمن بر جامعه ما مسلط کند این ستیز و مبارزه محور کار ما است.

آیت‌الله علم‌الهدی در تشریح عامل دوم، تصریح کرد: امروز باید عزت و عظمت اسلام و قدرت ایران در منطقه را دید و خدا را شکر کرد، در شب 21 بهمن 57، باران گلوله از مسلسل‌های جلادان شاه به سر و سینه مردم میریخت اما در شب ?? بهمن در مسجدها اسلحه‌ها همچون هیزم روی هم انباشته‌شده بود، این نشان دهنده کمک خدا در این مسیر است.
 

1396/11/18
10:51

افزودن دیدگاه جدید


سایتامام

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به آیت الله علم الهدی می باشد